FIA snižuje věk k držení superlicence. Antonelli má zelenou

FIA snižuje věk k držení superlicence. Antonelli má zelenou

FIA snížila minimální věk, který je potřebný dosáhnout k držení superlicence z osmnácti na sedmnáct let, pokud je dosaženo určitých podmínek. Junior Mercedesu Andrea Kimi Antonelli má tak možnost debutovat ve formuli 1 již letos v létě.


FIA aktualizovala Mezinárodní sportovní kodex a přidala ustanovení o tom, že ačkoliv je minimální věk pro superlicenci, potřebné k řízení formulí 1, osmnáct let, některým jezdcům může být udělena zvláštní výjimka a mohou ji získat již v sedmnácti letech. „Na základě výhradního uvážení FIA může být jezdci, který v nedávné době prokázal mimořádné schopnosti a vyspělost v soutěžích jednomístných formulových vozů, udělena superlicence již ve věku 17 let.“

To znamená, že Andrea Kimi Antonelli by mohl ve formuli 1 během volného tréninku debutovat již před svými osmnáctými narozeninami, které slaví 25. srpna.

Od Antonelliho se očekává, že příští rok převezme sedačku v Mercedesu po odcházejícím Lewisovi Hamiltonovi nebo že nahradí Logana Sargeanta ve Williamsu. Mercedes mladého Itala podporuje již od jeho kariéry v motokárách. Letos postoupil do formule 2 a již třikrát testoval vůz Mercedesu na Red Bull Ringu, v Imole a v Silverstonu.

Když adresoval situaci ohledně Carlose Sainze a Mercedesu, i sám Toto Wolff přiznal, že mladý Ital je budoucností týmu. „Chceme se soustředit na Kimiho, to je naše budoucnost, mladí piloti. Chceme se tomu zavázat, mladým jezdcům, a to jsme také řekli Carlosovi. Myslím si, že si Carlos zaslouží dobré místo. Odvedl fantastickou práci, ale my jsme se dali na určitou cestu, že chceme říct, že do budoucna trochu změníme styl a Kimi Antonelli v tom definitivně hraje roli.“

Sdílejte na:
Zavřít