Ferrari: Žádná indikace, že nová pravidla nahrávají Red Bullu

Ferrari: Žádná indikace, že nová pravidla nahrávají Red Bullu

Šéf týmu Scuderia Ferrari Mattia Binotto po předsezónním testování zhodnotil, že nové regulace aerodynamiky pro sezonu 2021 neupřednostňují týmy s konfigurací vyššího sklonu vozu.

Red Bull a AlphaTauri si v zimních testech vedly dobře a oba sdílejí filozofii designu s vysokým sklonem, zatímco Mercedes a Aston Martin, jenž mají jeden z nejmenších sklonů, měli problémy.

Navzdory tomu Binotto věří, že změny v aerodynamických předpisech pro tento rok nezvýhodnily jakýkoliv tým.

Pro všechny týmy to byla velká změna,“ řekl Binotto. „Když se podíváte na celkovou část aerodynamického přítlaku, kterou jsme před touto sezonou ztratili, bylo vážně obtížné pokusit se danou ztrátu nahnat zpět.

Byla to velká změna, ale nemyslím si, že by upřednostňovala jeden styl řešení konstrukce nad druhým. Každé auto má svůj vlastní koncept a vy se vždy snažíte optimalizovat nejlépe podle svého vlastního vozu.

Věřím, že nastavení sklonu nebude hlavním faktorem pro obnovu ztraceného přítlaku, vždy je třeba se zaměřit na své auto a nekoukat po ostatních.“

Porovnání sklonu Mercedesu a Red Bullu

Zdálo se, že Ferrari udělalo krok vpřed před novou sezónou. Nová pohonná jednotka a aerodynamické revize poskytly Scuderii naději na lepší sezonu, než tomu bylo minulý rok, kdy to pro stáj byla nejhorší sezona od roku 1980.

„Bylo nám jasné, že pouhé tři dny testování budou náročné, velice rušné a intenzivní,“ dodal Binotto.

Naší prioritou bylo za pouhé tři pochopit chování vozu za jakýchkoliv podmínek.“

Shromáždili jsme spoustu dat, která je nyní třeba analyzovat, abychom porozuměli korelacím s větrným tunelem atd. Pokud jde o měření dat, vše proběhlo velmi hladce, najeli jsme dostatečný počet kilometrů, vše šlo podle plánu.

Sdílejte na:
Zavřít