Ferrari vylepšení nepřiveze, představí je až v Maďarsku

Ferrari vylepšení nepřiveze, představí je až v Maďarsku

Ferrari mělo v plánu přivézt do Rakouska vylepšenou pohonnou jednotku společně s novou převodovkou, to se ale nakonec odkládá. Tým nestihl kvůli covidu-19 vylepšení připravit a pojede se specifikací, s kterou měl nastoupit v Austrálii.

Předsezónní testy byly pro Ferrari velmi obtížné, oproti předchozím rokům nebyla stáj z Maranella s výsledky vůbec spokojená. Šéf týmu Mattia Binotto předpokládá, že tým na dvojici Mercedesu a Red Bullu ztrácí.

Monopost SF1000 není dokonalý ani z výkonnostní, ani z aerodynamické stránky. Ferrari si do Rakouska hodlalo přivézt novou pohonnou jednotku a vylepšenou převodovku. Nakonec se tak ale nestane.

Továrny týmů musely zůstat během hlavní pandemické vlny zavřené a v Itálii bylo Ferrari omezeno také národním bezpečnostním protokolem. Nová vylepšení se tedy nestihla připravit.

Kromě vylepšené pohonné jednotky a převodovky připraví stáj z Maranella nový aerodynamický balíček. Poprvé se představí až v Maďarsku, kde se pojede třetí závod sezóny.

„O víkendu pojedeme se stejnou konfigurací, s kterou jsme jezdili na konci testů v Barceloně,“ prozradil Binotto.

„Rozhodně jsme v posledních pěti a půl týdnech, během kterých jsme mohli pracovat na voze, nijak nelenili. Pravdou je, že jsme se po testech museli vydat v našem vývoji úplně odlišnou cestou, hlavně co se týče aerodynamiky.“

„Musíme pochopit, proč jsme nedosáhli kýžených výsledků a jak můžeme náš projekt poslat správným směrem. Bylo by kontraproduktivní, kdybychom dále pokračovali směrem, který jednoznačně nefunguje.“

„Proto jsme se rozhodli připravit nový program, ale ten do Rakouska nestihneme dostat. Vylepšení představíme až během třetího závodu v Maďarsku, kde pojedeme 19. července.“

Mattia Binotto věří, že i přes únorové porodní problémy dokázal tým monopost pochopit a že v Rakousku odvede dobrou práci.

„Nemáme nejrychlejší auto. Věděli jsme to už před Melbourne a víme to i teď, nic se nezměnilo,“ dodal Binotto. „Musíme si ale uvědomit, že okruh ve Spielbergu je charakteristicky dost odlišný od toho v Montmeló. I teploty budou vyšší než v únoru.“

Ferrari bylo vloni v Rakousku velmi silné. Jejich pohonná jednotka měla jednoznačně navrch, ta letošní je ale o něco slabší. Soupeři od Mercedesu očekávají, že jejich hlavními vyzyvateli budou na rakouském okruhu vozy Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít