Ferrari: Vylepšení nasazená ve Španělsku byla krokem vpřed

Ferrari: Vylepšení nasazená ve Španělsku byla krokem vpřed

Šéf italského týmu Ferrari, Frédéric Vasseur, tvrdí, že vylepšení, která tým přinesl do závodu v Barceloně, byla i přes špatný výsledek krokem vpřed. V rozsáhlém balíčku vylepšení odhalili například nové bočnice.

Zatímco si Carlos Sainz v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska dokázal zajistit start z první řady, v den závodu se Španěl propadl na páté místo. I přes to, že Frédéric Vasseur uznává, že Ferrari stále zaostává za Red Bullem i Mercedecem, který s nově přepracovanými monoposty dokázal získat dvojité pódium, Francouz pozitivně hodnotil, jak si nová vylepšení na voze SF-23 vedou.

„Tento víkend jsme udělali krok vpřed, co se týče našeho kvalifikačního tempa, s Carlosem (Sainzem – pozn. red.) v první řadě po nejlepší sobotě jeho dosavadní sezóny. Nicméně je jasné, že z hlediska závodního tempa jsou Red Bull a Mercedes rychlejší než my. Pokud jde o vylepšení, myslím, že jsme celkově udělali krok vpřed, pokud srovnáte tento víkend s víkendem v Miami. Je zřejmé, že víme, že to stále nestačí,“ řekl.

Co se kvalifikace týče, tak Ferrari je v letošní sezóně Red Bullu nejblíže, ale v závodě není schopno s Red Bullem držet krok. Oba piloti, Carlos Sainz i Charles Leclerc, v minulých týdnech uvedli, že je stále obtížné řídit monopost při vyšší spotřebě paliva kvůli nepředvídatelnosti, kterou nabízí. Navzdory přidání vylepšení zaměřených na zlepšení závodního tempa a celkové konzistence, měli oba piloti protichůdné výsledky na různých místech závodu na stejné tvrdé sadě pneumatik.

Frédéric Vasseur proto nastiňuje, že největším cílem Ferrari je zlepšit konzistentnost vozu spíše než honba za zvýšením výkonu.

„Našim problémem není náš přímý výkon, ale nedostatek konzistence. Charlesova (Leclercova – pozn. red.) první sada tvrdých pneumatik byla jakousi noční můrou, ale poté byl při poslední sadě stejné směsi spokojený s rovnováhou. Musíme tuto nekonzistentnost posoudit. Nyní se na tuto problematiku před Kanadou plně zaměříme. Určitě budeme pokračovat ve vývoji vozu, ale je to jen otázka zlepšení o desetiny sekundy, zatímco v závodě momentálně sekundy hledáme. Ve voze je něco, co musíme odemknout, pokud se chceme posunout vpřed.“

Charles Leclerc v závodě nedosáhl na body a páté místo Carlose Sainze pro tým znamená, že v Poháru konstruktérů ztrácí další metu jak na Mercedes, tak na Aston Martin. Momentálně se nachází na čtvrtém místě.

Sdílejte na:
Zavřít