Ferrari přiveze do Baku první vylepšení

Ferrari přiveze do Baku první vylepšení

Ferrari přiveze do Baku „pár“ vylepšení. Jedná se o první vylepšení v letošním roce a Ferrari doufá, že tato vylepšení pomohou snížit ztrátu na Mercedes.

Nejlepší výsledek kterého italský tým letos dosáhl bylo z úvodních tří závodů pouze třetí místo. Stalo se tak kvůli špatnému nastavení, špatné spolehlivosti a pár chybám.

Pro srovnání, Mercedes si ve všech závodech dojel pro výsledek 1-2 a v Pohárů konstruktérů mu patří první pozice s náskokem 57 bodů.

Po špatném vstupu do sezóny se objevilo několik otázek ohledně filozofie aerodynamiky. Lidé také zaznamenali, že oproti malým vylepšením Mercedesu, Ferrari neudělalo žádná.

Nicméně šéf Ferrari Mattia Binotto řekl, že do Baku přiveze tým první vylepšení a udělá tak první krok v průběžném vývoji SF90.

„Poté, co první tří závody nedopadly jak bychom si představovali, tato Velká cena pro nás bude dalším velmi důležitým momentem,“ řekl před letošní čtvrtou Velkou cenou.

„Připravili jsme se na to velmi dobře, prošli všechna data, která jsme zatím získali, přezkoumali jsme oblasti, ve kterých bychom se mohli zlepšit a pracovali na nastavení vozu a motoru aby odpovídalo charakteristikám tratí.“

Jezdec Ferrari Sebastian Vettel během víkendu v Šanghaji připustil, že Ferrari čelí významnému období pro průběžný vývoj vozu.

Nicméně vylepšení která Ferrari přiveze do Baku budou ještě z doby, kdy Ferrari na Mercedes neztrácelo.

Mistr světa z roku 2016 Nico Rosberg v Šanghaji řekl, že Ferrari postavilo svůj vůz na „špatném místě“.

Řekl, že nízko odporová strategie sice dodala týmu rychlost na rovinkách, o to více ale ztrácí čas v zatáčkách.

Toto by mohl být klíčový faktor v Baku, kde se nacházejí dlouhé rovinky v prvním a závěrečném sektoru. Ve středním sektoru jsou ale úzké a zakroucené zatáčky.

„Je výzva na této trati najít správné nastavení křídel. Musíte to udělat tak, abyste měli dobrou přilnavost v zatáčkách, ale zároveň musíte být dostatečně rychlí na rovinkách, kde strávíme hodně času s pedálem až na podlahu,“ řekl Vettel. „Není lehké zde najít správný kompromis.“

Sdílejte na:
Zavřít