Ferrari použilo v Rakousku své originální logo z roku 1932

Ferrari použilo v Rakousku své originální logo z roku 1932

Italská stáj odhalila, že při závodním víkendu v Rakousku, bude používat originální logo vzpínajícího se koně z roku 1932 při oslavě 90 let od jeho prvního použití.

Originální verze emblému byla poprvé použita v roce 1932 při 24hodinovém závodě ve Spa, který se konal 9. června. Znak se objevil na dvou vozech Alfa Romeo 8C 2300 MM, které řídily dvojice Antonio Brivio/Eugenio Siena a Piero Taruffi/Guido d’Ippolito. Výsledkem bylo první a druhé místo v cíli.

Logo se příliš neliší od verze, které známe dnes o 90 let později – nicméně slavný kůň byl méně stylizovaný, zatímco iniciály týmy byly menší a vzdálenější od sebe. Původně logo navrhl letec a válečný hrdina z první světové války Francesco Baracca. Baraccova rodina následně navrhla, aby ho Ferrari používalo pro štěstí.

Žluté pozadí, které se na znaku rovněž objevilo, je poctou města Modena. Kromě použití v F1 se „retro“ design objeví také na víkendovém podniku mistrovství světa ve vytrvalostních závodech v Monze na vozech 488 GTE ve třídě LMGTE.

Sdílejte na:
Zavřít