Ferrari oslavuje 75 let od založení speciálním zbarvením

Ferrari oslavuje 75 let od založení speciálním zbarvením

Italové nastoupí v Monze se speciálním zbarvením. Klasickou červenou oživí žluté prvky jakožto odkaz na město Modena.

Před 75 lety byla založena firma Ferrari legendárním Enzem Ferrarim. Toto významné výročí Italové oslaví v domácí velké ceně na Monze speciálním zbarvením. Zatímco jezdci budou oblečeni celí ve žlutém, tak na autě se objeví žluté a černé prvky. Žlutý bude kryt motoru a černé bude naopak přední a zadní křídlo, přičemž zadní křídlo bude ozdobeno retro nápisem Ferrari.

Žlutá odkazuje na město Modena, což je domov bojového letce Francesca Baraccy. Ital měl na svém letadle vyobrazeného oře, neboť patřil po vládní kavalerii „Piemonte Cavalleria“.

Po jeho smrti se setkala jeho matka s Contessa Paolina Biancoli s Enzem Ferrarim a navrhla mu, aby nakreslil na svůj vůz koně, který bude sloužit jako jeho talisman. Ovšem tento mladík zašel ještě dál – černého koně dal na žlutý podklad, což je barva jeho domoviny, Modeny, a tak vznikl legendární znak se vzpírajícím se koněm. Kdy se poprvé „Cavallino“ objevilo na závodních vozech, se neví.

Co se týká úspěchů na domácí půdě, tak jezdec ve formuli se vzpírajícím se koněm ve znaku naposledy triumfoval v roce 2019. Byl jím Charles Leclerc. Od té doby bylo nejlepším výsledkem čtvrté místo. Avšak Ferrari mělo v posledních letech mnohem více příležitostí si připsat další vítězství před Tifosi, a to díky tomu, že v sezonách 2020 a  2021 se závodilo kromě Monzy také v Imole a Mugellu. Nicméně ani tam nepřišly vytoužené výsledky.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít