Ferrari opanovalo i třetí trénink, nejrychlejší Vettel

Také v závěrečném volném tréninku se Ferrari podařilo obsadit první dvě místa. Rychlejším z dvojice maranellské stáje byl tentokrát Sebastian Vettel.

Kanadská nadvláda Ferrari pokračuje. Po doublu ve včerejším druhém volném tréninku se stáji z Maranella podařilo umístit na prvních dvou místech také v závěrečných přípravách před kvalifikací.

Zatímco včera odpoledne byl ale nejrychlejší Charles Leclerc, dnes Monačana na prvním místě vystřídal jeho týmový kolega Sebastian Vettel. Čtyřnásobný mistr světa zajel čas v hodnotě 1:10,843 a pokořil svého parťáka o 139 tisícin sekundy.

Za dvojicí „rudých“ se ve výsledkové listině umístil Lewis Hamilton, který obsadil třetí příčku. Lídr šampionátu si připsal čas 1:11,236 a na vítězného Vettela tak ztratil necelé čtyři desetiny.

Na čtvrtém místě skončil Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas (1:11,531), jehož následovali jezdci Red Bullu – pátý čas zaznamenal Max Verstappen (1:11,842) a šestý Pierre Gasly (1:11,914).

Z bitvy „středopolařů“ vyšel v tomto případě vítězně sedmý Daniel Ricciardo (1:12,045). Osmé místo patří ve výsledkové listině Landu Norrisovi (1:12,145), deváté Sergiu Pérezovi (1:12,175) a nejlepší desítku uzavírá Daniil Kvjat (1:12,298).

Žádný čas se v posledních tréninkových jízdách nepodařilo zajet Lanci Strollovi. Domácího závodníka postihly problémy s motoru, když se při nájezdu do boxů po absolvování instalačního kola vynořily ze zádi jeho vozu plameny. Tým měl podezření na únik hydraulické kapaliny.

Boj o startovní pozice odstartuje na okruhu Gillese Villeneuvea ve 20:00 SEČ.