Ferrari nepředpokládá, že jim Silverstone bude vyhovovat

Ferrari nepředpokládá, že jim Silverstone bude vyhovovat

Šéf Ferrari Mattia Binotto nepředpokládá, že Silverstone, na kterém se tento víkend koná VC Velké Británie, vyhovoval jejich vozu.

Italský tým stále čeká na první letošní vítězství. Naposledy se mohl radovat po loňské Velké ceně Spojených států, kde pro Ferrari vyhrál Kimi Räikkönen.

Ferrari si dobře vedlo během posledních závodů, Sebastian Vettel projel jako první cílem VC Kanady a Charles Leclerc obsadil pole position na startu VC Rakouska, během které bojoval až do konce o vítězství.

Ačkoli tým z Maranella se Sebastianem Vettelem vyhrál loňskou VC Velké Británie, Binotto počítá s charakteristikou letošního vozu a myslí, že je nepravděpodobně, že by okruh sedl jejich vozu.

„Nečekáme, že by Silverstone vyhovoval našemu vozu obzvláště dobře, ale v každém závodě jsme viděli, že rovnováha sil se může měnit, často nečekaně,“ řekl Binotto v týmovém preview.

Ferrari bude pokračovat ve snaze stažení ztráty na Mercedes, tento víkend tým představí nový aerodynamický prvek.

„Přivezeme další drobné aerodynamické úpravy, jelikož stále tlačíme na vývoj vozu,“ dodal Binotto.

„Tento víkend bude také příležitostí lépe pochopit naše nedávné práce, které jak jsme mohli vidět, pomohly ke snížení ztráty na naše konkurenty na některých specifických typech tratí.“

Tým je v Poháru konstruktérů 135 bodů za Mercedesem, Sebastian Vettel, který je v Poháru jezdců před svým týmovým kolegou Charlesem Leclercem, ztrácí na vedoucího Lewise Hamiltona 74 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít