Ferrari navzdory mizérii v F1 má rekordní objednávky

Ferrari navzdory mizérii v F1 má rekordní objednávky

Situace italské značky v královně motorsportu je v současné době výrazně pochmurná, ale pro Ferrari jako celek není vše tak špatné. Ve formuli 1 Ferrari ztrácí na Red Bull po třech závodech 97 bodů.

Veškeré emoce a očekávání, které vzbudilo velmi podařené představení monopostu SF-23 přímo na trati ve Fioranu, se rychle vypařily a do popředí se spíše dostávají problémy se spolehlivostí jako v loňském roce.

Mimo závodní okruhy to však s mocnou značkou z Maranella vypadá docela dobře, protože prezident Ferrari John Elkann prozradil, že společnost má rekordní objednávky na své luxusní vozy až do roku 2024.

John Elkann hovořil s akcionáři Ferrari, kde uvedl: „Uvedení modelů 296 GTS a Purosangue na trh obohatilo nejrozmanitější, nejkomplexnější a mezinárodně nejoceňovanější produktové portfolio v naší historii, které zaručuje rekordní počet objednávek až do roku 2024.“

Prezident Ferrari také poskytl pozoruhodně pozitivní informace o osudu Ferrari ve formuli 1 – navzdory neúspěšnému roku 2022 a mizernému startu do letošní sezóny. Znovu však také zdůraznil, že nic jiného než tituly nejsou přijatelné.

„Ve formuli 1 jsme v loňském šampionátu zaznamenali zlepšení konkurenceschopnosti. Nicméně naším cílem je a vždy bude vyhrát šampionát a Fred (Vasseur – pozn. red.) a celý tým se na dosažení tohoto cíle soustředí.“

Sdílejte na:
Zavřít