Ferrari musí ve Španělsku vyhrát, aby se udrželo v boji o titul

Ferrari musí ve Španělsku vyhrát, aby se udrželo v boji o titul

Jestliže se chce německý závodník udržet v boji o titul a nebýt porážen týmovým kolegou Leclercem, musí začít jezdit bez chyb. To samé platí pro Ferrari jako tým.

Byť bylo Ferrari letos už několikrát poměrně blízko vítězství, tak doplatili především na technické problémy či špatně zvolené strategie. V Barceloně se od nich očekává, že se jim vrátí ztracená forma. Už jen proto, aby dohnali manko na Stříbrné šípy.

„Před GP Španělska je tlak na Ferrari samozřejmě enormní. Nejen, že už mají v Poháru konstruktérů značnou ztrátu na Mercedes, ale také jsou očekávání zejména v Barceloně mimořádně velká,“ uvedl Ralf Schumacher.

Vítěz šesti velkých cen tím naráží na fakt, že právě Ferrari bylo po vydařených zimních testech na okruhu v Katalánsku označováno za černého koně letošní sezóny. Ovšem v uplynulých čtyřech závodech to byl Mercedes, který si jel svou vlastní ligu.

„Potenciál Ferrari má. Ale množství chybných rozhodnutí, technický defekt a částečně také jezdecké chyby vedly k tomu, že potenciál ještě nebyl využitý,“ zkonstatoval 43 letý rodák z Hürthu, který zdůrazňuje, že jejich poslední šancí, jak se udržet v boji o titul, je vítězství v tomto závodě. Podle něj Ferrari stále disponuje nejlepším balíkem v poli, ale Mercedes se naopak může pyšnit tím, že má nekompletnější tým i jezdce.

„Fakt je ale ten, že když se u Mercedesu něco pokazí, pak se nic nezmění. Naproti tomu Ferrari se už nesmí dopustit žádné chyby.“

Vettel to nemá jednoduché. Je pod tlakem z obou stran

Sebastian Vettel v posledních závodech poměrně často chyboval. Právě nevyvážené výkony jej v minulé sezóně stály mistrovský titul. Ani letošní ročník zatím neprobíhá podle představ a dokonce mu dělá vrásky na čele jeho nový parťák Charles Leclerc.

Bývalý pilot Formule 1 se však dokáže vžít do Vettelovy kůže, jelikož i on býval pod extrémně velkým tlakem. Zejména proto, že jej všichni porovnávali s jeho bratrem, legendou F1 Michaelem Schumacherem.

Rodák z Heppenheimu není v záviděníhodné situaci, což připomíná i mladší z bratrů Schumacherových: „Sebastian Vettel je dokonce pod tlakem ze dvou stran. Jednak skrze chyby, které dělá a špatné výsledky – především s ohledem na šampionát – a jednak skrze týmového kolegu Charlese Leclerca, který mu pořádně ztěžuje život.“

„Leclerc má díky svým silným výkonům momentálně vítr v zádech a závod od závodu se mu dostává od týmu větší důvěry a naopak. Proto se musí Vettel pořádně snažit, aby byl v Barceloně na konci vpředu.“

Sdílejte na:
Zavřít