Ferrari musí přestat “hrát hry“, říká Mika Häkkinen

Ferrari musí přestat “hrát hry“, říká Mika Häkkinen

Dvojnásobný mistr světa Mika Häkkinen řekl, že pokud chce Ferrari uspět, musí přestat hrát hry s týmovou režií a soustředit se na poražení Mercedesu.

Italská stáj prozatím nevyhrála ještě ani jeden závod v letošní sezóně. Tempo stáji se vzpínajícím koněm ve znaku chybělo jak v Austrálii, tak v Číně. V Bahrajnu sice měli nejsilnější auto, kdy si jel pro jasné vítězství Charles Leclerc, ale patnáct kol před koncem mu selhal jeden z válců. Přesto Monačan skončil se štěstím na třetím místě. Jeho týmový kolega Sebastian Vettel dostal smyk a dokončil závod na pátém pozici.

Dalším problémem Ferrari je týmová režie a Leclerc na ni doplatil v Číně, kdy pustil před sebe Sebastiana Vettela a následně byl předjet Maxem Verstappenem.

Dvojnásobný mistr světa Mika Häkkinen v letech 1998 a 1998 pochválil Mercedes za jejich výkon v sezóně 2019 a zkritizoval Ferrari, jakým způsobem řeší věci.

„Mercedes ukázal Ferrari, kolik práce ještě musí odvést – musí dostatečně rychle vyvíjet auto, aby dominovalo v kvalifikacích, mít jasně definovanou strategii a eliminovat potenciální konflikty mezi svými piloty,“ řekl Mika Häkkinen.

„Charles Leclerc měl lepší start do závodu než jeho týmový kolega Sebastian Vettel a Ferrari se s tím mělo srovnat. Pokud mohl, měl Charles Leclerc bojovat s Valtterim Bottasem. Místo toho byl požádán, aby zpomalil a pustil před sebe Sebastiana Vettela, což vypadalo jako chyba.“

„Pokud máte tým, který je stejně silný jako Mercedes a chcete je porazit, tak tady není místo na žádné hry. Ferrari se musí přestat zaměřovat na sebe a místo toho se soustředit, jak porazit Mercedes.“

„V bitvě s Mercedesem by se nikdo neměl zajímat o to, jestli vyhrál závod Leclerc nebo Vettel. Myslím si, že Charles Leclerc měl být právo naštvaný, protože díky následující strategii se propadl na páté místo za Maxe Verstappena.“

„Zapomeňte na týmovou režii, soustřeďte se na vítězství týmu.“

„Odjely se tři závody v sezóně 2019 a i přesto, že Ferrari má nejsilnější motor a dobré auto, Mercedes stále dominuje.“

„Chyby, které dělají ostatní týmy, pomáhají Mercedesu a musíme doufat, že Ferrari a Red Bull budou zajíždět konzistentnější výsledky v následujících závodech,“ dodal Mika Häkkinen.

Ferrari ztrácí na Mercedes v poháru konstruktérů již 57 mistrovských bodů. V šampionátu jezdců ztrácí čtvrtý Sebastian Vettel 31 bodů na Lewise Hamiltona, který vede šampionát. Charles Leclerc ztrácí bodů 32.

Sdílejte na:
Zavřít