Ferrari: Melbourne bylo studenou sprchou

Ferrari: Melbourne bylo studenou sprchou

Ferrari si po prvním týdnu testů v Barceloně myslelo, že s půl sekundovým náskokem může bojovat s Mercedesem, pak přišla studená sprcha v podobě Melbourne.

Debut vozu SF90 byl jako z říše snů, jezdci a tým po prvním týdnu testování v Barceloně jen vzkvétali. Druhý týden Mercedes skončil silně, ale stále to vypadalo, že má Ferrari výkonnostní výhodu.

Nicméně Mercedes ovládl úvodní VC Austrálie, zatímco Ferrari nezískalo ani pódium. Mercedes pokračoval v dominanci, když tým vyhrál prvních 8 závodů, z toho 5 s pořadím 1-2.

Šéf týmu Mattia Binotto řekl, že se optimismus a očekávání drasticky změnily.

„V prvním týdnu jsme byli rozhodně rychlí,“ řekl Binotto. „Byli jsme velmi silní.

Abych řekl pravdu, mysleli jsme si, že máme výkonnostní výhodu před všemi soupeři, v prvním týdnu jsme měli před ostatními půl sekundy náskok.“

„V druhém týdnu Mercedes přivezl vylepšení. Když se podíváme na nejlepší čas druhého týdne, kdy začali všichni jezdit s méně palivem a začali ždímat motory, měli jsme stejně dobré kolo jako Lewis Hamilton.

Myslím, že jsem měli i po testování velkou důvěru v náš výkon,“ řekl Binotto. „Když jsme jeli do Austrálie, věřili jsme, že můžeme vyhrát.

Ale byla to studená sprcha pro celý tým. Uvědomili jsme si, že naše výkonnost nebyla dostatečně dobrá.

Bylo zde několik dobrých důvodů, proč jsme nebyli dostatečně výkonní, udělali jsme špatná rozhodnutí v oblasti chlazení a managementu pohonné jednotky, bylo zde několik věcí, které byly v tu dobu špatně. Ale celkově jsme byli pomalí v porovnání s očekáváními.“

 

Sdílejte na:
Zavřít