Ferrari je před Mercedesem, tvrdí Rosberg

Ferrari je před Mercedesem, tvrdí Rosberg

Přesto, že byl Mercedes v kvalifikaci na GP Číny naprosto dominantní, bývalý šampion si myslí, že v závodě bude Ferrari před německou stájí.

Ferrari bylo před začátkem víkendu v zemi zapadajícího slunce favorizováno a očekával se od nich dominantní výkon. Ovšem v kvalifikaci zajel Valtteri Bottas fantastické kolo a Ferrari poměrně dost ztratilo. Třetímu Sebastianu Vettelovi chyběly tři desetiny a Charlesu Leclercovi o další dvě desetiny.

Přes dominantní výkon Stříbrných šípů si Nico Rosberg myslí, že Ferrari je jasným favoritem na vítězství, zejména s ohledem na průběh pátečních volních tréninků.

„V pátek bylo Ferrari během dlouhých jízd na tvrdší sadě rychlejší než Mercedes. Ale pro Vettela a Leclerca bude oříšek dostat se před oba mercedesy. Očekávám závod s jednou zastávkou, kde jsou vaše strategické možnosti omezené.“

 

Mario Isola, závodní ředitel Pirelli, zdůrazňuje, že podmínky byly v kvalifikačních jízdách odlišné od těch pátečních. „V kvalifikaci byla teplota trati o 15 stupňů vyšší než v pátek. K tomu více foukalo“

Isola dále připomíná, že piloti startující z prvních šesti pozic mají nasazenou středně tvrdou sadu pneumatik, která nejen, že má delší životnost, ale také stratégové mohou být s touto sadou flexibilnější než u měkkých gum.

 

Sdílejte na:
Zavřít