Fernando Alonso chce v Montrealu rozdrtit Mercedes

Fernando Alonso chce v Montrealu rozdrtit Mercedes

Aston Martin ve Velké ceně Kanady představí nová vylepšení a Fernando Alonso doufá, že dokáží rozdrtit Mercedes. Aston Martin je momentálně na třetím místě v Pohárů konstruktérů.

Mercedes v Barceloně představil novinky a piloti Stříbrných šípů tak dokázali získat dvojité pódium. Od začátku sezóny se Aston Martin držel na druhém místě v Pohárů konstruktérů. Lance Stroll a Fernando Alonso se ale v nedělním závodě umístili na šestém a sedmém místě, a tak Aston Martin poprvé sklouzl na třetí příčku za Mercedes.

Fernando Alonso si myslí, že nová vylepšení mohou Aston Martin znovu dostat na druhé místo. „Po startu celkem daleko vzadu jsem se dokázal dostat vpřed, ale jen do určitého bodu. Russell (George – pozn. red) i Checo (Sergio Pérez – pozn. red.) byli rychlejší než my, takže nás čekala spousta práce,“ řekl pro SoyMotor.

„Když se podíváme na Pohár konstruktérů, je pravda, že Mercedes získal některé důležité body, ale my jsme opět získali body na Ferrari. V Kanadě představíme více věcí a také v Silverstonu, vše bude záležet na tom, který tým představí vylepšení. Dokonce i s normální kvalifikací, bychom v neděli startovali vedle Hamiltona (Lewise – pozn. red.) a mohli mít lepší šance. Myslím, že je to jen jeden závod a pak je v Kanadě rozdrtíme.“

Fernando Alonso v letošní sezóně dokázal získat pět umístění na stupních vítězů a aktuálně je na třetím místě v Poháru jezdců.

Sdílejte na:
Zavřít