Fanoušci spokojeni s novým bodovacím systémem

Fanoušci spokojeni s novým bodovacím systémem

Podle ankety byl nový bodovací systém Formule 1 označen mezi fanoušky tohoto sportu za krok k lepšímu. I nadále si ale velká většina hlasujících myslí, že rozdíl mezi prvním a druhým by měl být vyšší.

Výsledek celosvětového průzkumu, kterého se zúčastnilo přes 90 000 fanoušků ze 180 zemí světa, byl dnes oficiálně oznámen na webu Autosportu. Průzkum také odhalil nejpopulárnější tým, kterým se stalo italské Ferrari, nejoblíbenějšího jezdce (Michael Schumacher) a mnoho dalších zajímavostí.

Celých 44,9% hlasujících vyjádřilo nad novým bodovacím systémem spokojenost. Zbylá většina si ovšem myslí, že by měl být větší bodový rozdíl mezi prvním a druhým místem. Současný bodovací systém 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 nabízí rozdíl mezi prvním a druhým pilotem celých sedm bodů. Otázka je, zda-li se FIA rozhodne tuto hranici posunout ještě výše.

Na vrcholu populárnosti mezi týmy je v současné době Ferrari (30,1%), na druhém místě se nachází McLaren (19,1%) a bronz náleží stáji Brawn, resp. Mercedes (10,1%). Mezi jezdci kraloval Němec Michael Schumacher (19,5%), druhý skončil Fernando Alonso (9,7%) a třetí Kimi Räikkönen (7,2%).  

Sdílejte na:
Zavřít