F3 v Monze: Poslední sprint sezóny vyhrál Colapinto

F3 v Monze: Poslední sprint sezóny vyhrál Colapinto

Po včerejší skandální kvalifikaci bylo o mistrovi (Gabriel Bortoleto) již rozhodnuto, a tak se v sobotu jelo již jen „o čest“. Vyhrál Argentinec Franco Colapinto, právě před novopečeným šampionem. Piloti týmu PHM Racing by Charouz skončili daleko za bodovanými místy.

Ze sobotní pole position směl startovat Argentinec Franco Colapinto (MP). Hodnostáři FIA nasadili v každém ohledu nepovedenému pátku dodatečně korunu tím, že penalizovali (většinou kvůli prohřeškům kolem parc fermé) 6 jezdců. Těžila z toho mimo jiné Sophia Flörschová (PHM Racing by Charouz), která směla postoupit kupředu na 17. startovní pozici.

Úvodní kolo mělo co nabídnout: Sprint do první šikany vyšel nejlépe Mari Boyovi (MP) a po jejím průjezdu vedl před Francem Colapintem, Gregoire Saucym a Taylorem Barnardem. Za nimi ovšem rozpáral Caio Collet pneumatiku Paula Arona. Estonec se roztočil do těsně semkutého pole, kde trefil Jonnyho Edgara a Pepe Martiho. Zkušená Flörschová operovala jako obvykle s velkým přehledem a byla při nastalé neutralizaci na výborné 13. pozici. Její kolegové se pohybovali dále vzadu: Faria držel 21. místo a Shin zavítal s problémem motoru do boxů.

Po 4 ztracených kolech se jelo opět naostro. Boya zrychlil velmi pozdě – i tak se dá konkurence překvapit. Potomek jedné z nejbohatších rodin Španělska poté vedl před Colapintem, Saucym a O´Sullivanem. Novopečený mistr Bortoleto byl osmý, naznačoval ale silný tah kupředu. Po dalších dvou kolech již byl šestý těsně po polovině závodu využil Brazilec strkanice mezi Saycym a O´Sullivanem a postoupil na 6. pozici. Ve stejném kole vybrzdil Colapinto Boyu a převzal vedení. Boya se ovšem nevzdával a kolegové ze stáje MP si během dalších kol první místo několikrát prohodili, než se Argentinec definitivně prosadil a dojel si pro druhé vítězství roku.

Bortoleto podal výkon, který byl pro letošek charakteristický: v posledním kole předjel Boyu a skončil druhý. Za Boyou si pro dobré body dojeli Barnard, Browning a domácí Fornaroli. Sophia Flörschová nedokázala využít své výborné výchozí pozice a skončila jen 17. Oba její kolegové ze stáje PHM Racing by Charouz závod nedokončili.

Výsledek sprintu F3 v Monze:

  1. Franco Colapinto, MP
  2. Gabriel Bortoleto, Trident
  3. Mari Boya, MP
  4. Taylor Barnard, Jenzer
  5. Luke Browning, Carlin
  6. Leonardo Fornaroli, Trident
  7. Oliver Göthe, Trident
  8. Gabriele Mini, Hitech

17. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz
24. Roberto Faria, PHM Racing by Charouz
Neklasifikován: Michael Shin, PHM Racing by Charouz

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít