F3 v Le Castelletu: Odpoledne se slavilo u Leclerců

F3 v Le Castelletu: Odpoledne se slavilo u Leclerců

Arthur Leclerc z nedalakého Monaka slavil v odpoledním sprintu F3 v Le Castelletu zatím největší vítězství své kariéry. Jedním z prvních gratulantů byl bratr Charles – pilot Ferrari F1. Loganovi Sargeantovi z Charouz Racing Systemu tentokrát inukl bodík o 0,9 sekundy.

Po problémech v kvalifikaci směl Arthur Leclerc vyrazit do ranního sprintu jen jako poslední. Během závodu se ale dokázal propracovat kupředu na 12. pozici, za což jej pravidla FIA F3 odměnila pole position v odpoledním sprintu.  Za bratrem továrního pilota FerrariF1 se seřadili Američan Jak Crawford (Hitech) , Brit Oliver Caldwell (Prema), Nor Dennis Hauger (Prema) a dopoledne tak silný Japonec Iwasa (Hitech). Nejžhavějším želízkem na rozpáleném asfaltu jižní Francie byl pro Charouz Racing System – jako obvykle – US boy Logan Sargeant na 9. startovní pozici. Původní rovinku Mistral a tím i dříve klíčově srdcovou pasáž tratě Paula Ricarda, zatáčku Signes dnes sice kazí dvě šikany, ranní  závod ale kupodivu předvedl, že se zde s vozy F3 dá vesele předjíždět – a tak měl každý z top 12 dobré šance na úspěch i odpoledne.

Poleman Arthur Leclerc svými výsledky zatím zdaleka nepotvrdil nadání na úrovni bratra Charlese, na trati 100 km západně od jejich rodného Monaka ale vyrazil výborně. Do čela mu  pomohla i skutečnost, že Crawford vedle něj zůstal stát. Po prvním kole tedy fandové viděli trojité vedení stáje Prema v pořadí Leclerc-Caldwell-Hauger, za nimi se snažili neztratit závěs Doohan, Iwasa a Martins. Sargeant byl 11., Enzo Fittipaldi 17., Roman Staněk 20. a Reshad de Gerus 23.

Úvodních 7 kol si trojice Premy navzájem neublížila, až v 8. se Hauger posunul na druhé místo před Calwella. Za nimi předváděli nejslibnější postup kupředu Victor Martins (MP) a dopolední vítěz Saša Smoljar (ART): poskočili na 4. a 9. pozici. Sargeant se mezitím probojoval na bodovavé 10. místo.

Na pořadí prvních dvou se poté až do cíle nic nezměnilo. Leclerc se prosadil v důležitém vnitro týmovém porovnání a slavil sladké vítězství. Victor Martins ještě dotáhl Caldwella a dvě kola před koncem si zajistil třetí místo. Pátý dojel silný Jack Doohan, za ním brali dobré body Clement Novalak a Smoljar.

Logan Sargeant tentokrát na body nestačil. Ve druhé části závodu bojoval s tupými zbraněmi a musel před sebe pustit Vestiho se Schumacherem. Enzo Fittipaldi (18.), Roman Staněk (20.) a Reshad de Gerus (25.) neměli s bojem o bodovaná místa co dělat.

Hlavní závod F3 v rámci Grand Prix de France odstartuje zítra v 11:40h.

Výsledek 2. sobotního sprintu F3 v Le Castelletu:

  1. Arthur Leclerc, Prema
  2. Dennis Hauger, Prema
  3. Victor Martins. MP
  4. Oliver Caldwell, Prema
  5. Jack Doohan, Trident
  6. Clement Novalak, Trident
  7. Alexander Smoljar, ART
  8. Calan Williams, Jenzer
  9. Ayumu Iwasa, Hitech
  10. Frederik Vesti, ART

    12. Logan Sargeant, Charouz Racing System
    18. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System
    20. Roman Staněk, Hitech
     25. Reshad de Gerus, Charouz Racing System

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít