F3 v Barceloně: Vítězství pro Boyu a Lindblada

V rámci Grand Prix Španělska si pro vítězství v závodech F3 dojeli domácí Mari Boya a Angličan Arvid Lindblad.

Sobota: Zlatý pohár sprintu pro lokálního matadora

První startovní řada sobotního krátšího závodu F3 patřila kolegům z týmu Trident, Santiagovi Ramosovi a Samimu Megatounifovi.  Už 5 minut po startu se už asi za „kolegy“ nepovažovali: Ve sprintu do první zatáčky se prosadil Mexičan, zatímco právě tam ztratil uklouznutím mimo trať šance na body Gabriele Mini. Bratrovražedný boj o špičku skončil začátkem třetího kola kolizí Ramose a Megatounifa, při které si oba poškodili vozy. První místo tedy převzal domácí Mari Boya (Campos) s Dunnem, Goethem a van Hoepenem v závěsu. Po nehodě Miniho s Montoyou závod bohužel skončil za Safety Carem.  Potomek potravinářského impéria Boya se stal devátým vítězem F3 v devátém závodě sezóny.

Neděle: Arvid Lindblad na křídlech Red Bullu

Sobotní úspěch vlastních barev nadchl španělské diváky jen částečně a tak startovala F3 v neděli tradičně jen před spoře obsazenými tribunami. Plno bylo jen na levnějších místech, kde se sešli skuteční fandové motorismu. Australský poleman Christian Mansell (ART) se tím nenechal ovlivnit. Po startu důsledně kryl vnitřní stopu rovinky a usadil se na špičce před Lindbladem, Tsolovem a Browningem. V 5. kole tuto stopu ale už hájit nedokázal a na čele se objevil junior Red Bullu Arvid Lindblad (Prema). 17letý Londýňan s indicko-švédskými kořeny závod poté naprosto ovládl a s přehledem vyhrál. Za ním měl problémy především Bulhar Tsolov, který ztratil pozice vůči Browningovi a Fornarolimu. Skutečné vzrušení se ovšem dostavilo až v posledním kole, když Fornaroli úspěšně zaútočil na Browninga, přičemž se před Brita protáhl i Goethe.

Mladí Montoya a Wurz na sebe místy 13 a 14 nedokázali pozitivně upozornit, stejně tak jako Sophia Flörschová, které dojela 18.

Na české publikum a Red Bull Ring se cirkus F3 těší již o příští víkend!