F2 v Imole: Bortoleto na pole-position, Staněk výborný pátý

F2 v Imole: Bortoleto na pole-position, Staněk výborný pátý

Úřadující mistr F3 Gabriel Bortoleto strávil minulý víkend v Monaku, kde si v rámci historického podniku popovídal s esy jako Brunem Sennou, Eddie Irvinem, Stefanem Johanssonem a Thierry Boutsenem. Všichni mají ohromné zkušenosti z F2 a asi mu dobře poradili. Bortoleto zajel v Imole na pole position. Roman Staněk měl poprvé svému týmovému kolegovi Verschoorovi pravidelně navrch a výsledkem je slibné 5. místo.

Imolou tradičně začíná evropská sezona a pro FIA-Formuli 2 znamená podnik v Emilii Romagna čtvrtý závodní víkend sezony 2024. Do Itálie přijel coby lídr celkového hodnocení Zane Maloney (Rodin) s náskokem 15 bodů na Paula Arona a byl to právě Estonec ze stáje Hitech, kdo zajel v dopoledním volném tréninku nejrychleji. Za ním se seřadili Gabriel Bortoleto (Invicta), Maloney, Isack Hadjar (Campos), domácí Kimi Antonelli (Prema) a Dennis Hauger (MP). Roman Staněk (Trident) dosáhl povzbudivého 11. času, o 0,7 sekundy za Aronem.

Odpolední kvalifikace začala s malým zpožděním a byl to Brazilec Bortoleto, kdo hned udával na špičce tempo. Mladík, který zjevně našel výbornou motivaci návštěvou monacké historické Grand Prix před týdnem, byl na první sadě pneumatik nejrychlejší před Maloneyem a Hadjarem. Na dalších dvou místech zcela překvapivě následovali jezdci PHM Racingu (dříve Charouz) Joshua Durksen a Taylor Barnard, zatímco Roman Staněk obhajoval své umístění těsně za top10.

O postavení na startu nedělního závodu F2 ovšem zpravidla rozhoduje až závěr kvalifikační session – a v Imole tomu nebylojinak. Na měkší kvalifikační směsi ěpičku tabulky nejdčíve převzal Oliver Bearman (Prema) a Staněk se posunul na 6. pozici. Koncem session ovšem znovu udečil rozjetý Bortoleto. Za ním se kvalifikovali Hadjar, senzační Durksen, Maloney a výborně naladěný Staněk.

Výsledek kvalifikace F2 v Imole:

  1. Gabriel Bortoleto, Invicta 1:27,056s
  2. Isack Hadjar, Campos 1:27,272s
  3. Joshua Durksen, PHM 1:27,384s
  4. Zane Maloney, Rodin 1:27,428s
  5. Roman Staněk, Trident 1:27,467s
  6. Enzo Fittipaldi, Van Amersfoort 1:27,739s
  7. Dennis Hauger , MP 1:27,795s
  8. Josep Marti, Campos 1:27,802s
  9. Richard Verschoor, Trident 1:27,886s
  10. Franco Colapinto, MP 1:27,954s

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít