F1 Vision zařízení zmizela po roce od svého znovuzavedení

F1 Vision zařízení zmizela po roce od svého znovuzavedení

Formule 1 přestala nabízet F1 Vision zařízení fanouškům rok po znovuzavedení. Dříve se toto zařízení jmenovalo FanVision.

Přenosná zařízení si mohli fanoušci půjčit během závodních víkendů od pořadatelů na většině okruhů v minulé sezóně. F1 Vision nabízelo živé vysílání během závodního víkendu a diváci mohli slyšet i rádiovou komunikaci jezdců o kterou jsou ve většině případů ochuzeni, pokud jsou v dějišti závodu a nemají například na mobilu zapnutý live timing.

Zástupce F1 Vision potvrdil, že zařízení bude dostupné pouze na některých závodech v letošním roce. Podle aktuálních informací mají dohodu pouze pořadatelé závodu v USA.

Už v sezónách 2011 a 2012 mohli fanoušci používat podobné zařízení, které se nazývalo FanVision v dějišti závodu. Tiskový mluvčí Formule 1 potvrdil, že královna motorsportu hledá alternativu k tomuto produktu.

„V roce 2018 jsme přinesli Fan Vision pod novou značkou F1 Vision s cílem zlepšit zážitek z návštěvy závodního víkendu pro naše diváky. S vylepšenou technologií a zdokonalením operačního systému jsme vylepšili zážitek tisícům fanoušků,“ řekl tiskový mluvčí Formule 1.

„Během toho období jsme shromáždili zajímavé informace od fanoušků k našemu produktu a dospěli jsme k dohodě, že nebudeme nabízet F1 Vision v průběhu sezóny 2019.“

„Plánujeme restrukturalizovat tuto nabídku a pracujeme na příští generaci produktu pro návštěvníky závodního víkendu. Podívali jsme se na různé možnosti, jak zajistit lepší konektivitu okolo tratě a budeme upřednostňovat používání chytrých telefonů před externími zařízeními,“ dodal mluvčí Formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít