F1 souhlasí se zimní přestávkou pro týmy a výrobce motorů

F1 souhlasí se zimní přestávkou pro týmy a výrobce motorů

Výrobci pohonných jednotek a jednotlivé týmy si budou muset mezi sezónami povinně vybrat zimní přestávku – potvrdila to Mezinárodní automobilová federace. Tradičně v zimě nebylo od FIA nařízeno žádné omezení a byla pouze povinná letní přestávka v srpnu.

Délku zimní přestávky musí potvrdit ještě řídící orgán. Tento krok přichází v souvislosti v rostoucími obtížemi pracovníků jednotlivých týmů formule 1, protože kalendář sezóny se stále rozšiřuje. V letošním roce bude rekordních 23 závodních víkendů.

Další změny odsouhlasené na nedávném zasedání Komise F1 se týkaly obnovení kontroverzní čtvrté DRS zóny v Melbourne, zatímco dojde k dalším úpravám DRS zón v Bahrajnu, Džiddě, Baku a Miami s cílem zvýšit diváckou atraktivitu závodů. Kromě toho se v Baku a Miami provede výměna asfaltu.

Okruh v Kataru bude mít novou budovu boxů a zázemí paddocku. Drobných změn se dočká také trať v Džiddě, kde se zlepší viditelnost do několika zatáček.

Zároveň se změnily předpisy pro Parc Fermé, kde týmy jsou méně omezeny ohledně toho, co smí během víkendů se sprinty měnit. FIA uvádí, že upravila pravidla pro sprinty, což umožňuje větší rozsah pro výměnu komponentů, které jsou náchylné k poškození a lepší využití vlastních prohlášení týmů o Parc Fermé.

Tohle bude platit pro celou dobu Parc Fermé od okamžiku, kdy monopost vyjede do páteční kvalifikace až do okamžiku, kdy vůz odstartuje do závodu. Vše bude zavedeno prostřednictvím technické směrnice.

Sdílejte na:
Zavřít