F1 potvrdila další sérii seriálu na Netflixu

F1 potvrdila další sérii seriálu na Netflixu

Formule 1 potvrdila, že druhá série ‚Drive to Survive‘ se objeví na Netflixu začátkem roku 2020, tentokrát už se všemi týmy.

Po dobře přijaté první sérii, která byla natáčena po celou sezónu 2018, získala společnost Netflix povolení pokrýt testování v Barceloně a rané závody letošního roku, než byla dohoda formálně dohodnuta.

Kamery produkční společnosti Box to Box tak byly přítomny v první polovině sezóny.

Nová smlouva, která zahrnuje dva týmy, které se loni rozhodly nezúčastnit, byla nyní podepsána všemi stranami.

Při udělování přístupu Netflixu se týmy dohodly, že lze zobrazit vše, co kamery zachytí, pokud nedojde k odhalení technických tajemství, jako jsou vozy bez karoserie v garáži.

„Jsme nadšeni, že opět spolupracujeme s Netflixem na druhé sérii Drive to Survive,“ řekl Ian Holmes, ředitel mediálních práv F1.

„Jedná se o skutečně jedinečnou sérii, která umožňuje fanouškům vidět nespatřenou stránku F1 a představit osobnosti a emoce, kterými prochází každý tým a jezdec, jak na trati, tak mimo ni.“

„Drive to Survive nám umožnilo dosáhnout celé nové základny fanoušků na celém světě a partnerství s Netflixem v druhé sezóně zajišťuje, že i nadále klademe fanoušky do jádra toho, co děláme, čímž je sport otevřenější a přístupnější pro všechny.“

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff minulý měsíc potvrdil, že jeho tým souhlasil s účastí poté, co se jeho tým neúčastnil v roce 2018, jelikož se nepřihlásil hlavní konkurent Ferrari.

„Bylo to hlavně proto, že náš hlavní konkurent to neudělal a já si myslel, že to bylo příliš velké rozptýlení,“ řekl.

„Poté jsem to sledoval na cestě do Austrálie a nelíbilo se mi to, protože myslím, že to plně neodráží to, co se děje na trati.

Ale každý, kdo není skalním fanouškem závodů, mi řekl, že to milují! Podíval jsem se na to znovu a uvědomil jsem si, že to ukazuje příběhy, které nejsou na trati vidět a je to o osobnostech.

Ukázalo mi to nový úhel, jak přilákat nové publikum,který je odlišný od toho, jak vnímám F1 já.

To je důvod, proč jsem se rozhodl připojit a být součástí Netflixu 2019. Ale pouze během jednoho závodu, kterým bude pravděpodobně Hockenheim.“

Sdílejte na:
Zavřít