F1 nechce rušit volné tréninky. Změny ale nejsou vyloučeny

F1 nechce rušit volné tréninky. Změny ale nejsou vyloučeny

V současné době je nepravděpodobné, že by se formule 1 mohla vydat cestou eliminace volných tréninků, a to i s ohledem na víkendové komentáře jejího šéfa Stefana Domenicaliho.

Stefano Domenicali vzbudil ve formulovém světě rozruch, když se vyjádřil, že by z víkendového programu formule 1 odstranil všechny volné tréninky.

V rozhovoru pro portugalský kanál SportTV před úvodním závodem nové sezony MotoGP generální ředitel Formula One Group řekl:

„Jsem zastáncem zrušení volných tréninků, které jsou možná užitečné pro inženýry, ale veřejnosti se to nelíbí.“

Vzhledem k tomu, že formule 1 do svého programu nedávno zařadila sprintové závody v rámci některých velkých cen, objevily se mnoha případech diskuze o dalších možných úpravách harmonogramu.

Domenicali však nejspíše nemá na mysli úplné zrušení volných tréninků, což by setkalo s vlnou nevole u samotných týmů, nicméně chce zvýšit jejich význam během velkých cen.

Probíhají diskuze o aktuálním formátu závodního víkendu se sprintem, spolu s rozhovory o tom, jak by tréninky mohly být poutavější a s mnoha nápady, jako jsou nabídka odměn nebo bodů, které by týmům byly udělovány.

Sdílejte na:
Zavřít