F1 by mohla prodloužit dobu uzavření továren týmů

F1 by mohla prodloužit dobu uzavření továren týmů

Královna motorsportu by mohla prodloužit uzavření továren po několik dalších týdnů, aby pomohla udržet náklady pod kontrolou, zatímco start sezóny je v nedohlednu.

Kvůli pandemii koronaviru bylo odloženo nebo zrušeno prvních osm závodů letošní sezóny. První plánovaný závod by se mohl uskutečnit 14. června v Kanadě, ale i toto datum není jisté.

V důsledku toho byla přesunuta letní přestávka na přelom března a dubna, aby se případně mohlo v srpnu závodit. Pokud by se zrušily další závody, bude se uvažovat o další variantě, konkrétně o prodloužení odstávky továren týmů.

Šéf Alfy Romeo Fred Vasseur řekl, že tímto krokem by se snížily finanční náklady.

„Dostáváme se k možnosti prodloužit odstávku továren. Je to jedno z rozhodnutí, jak drasticky snížit finanční náklady,“ uvedl šéf Alfy Romeo.

Fred Vasseur dále ujasnil, že v tuto chvíli není kam spěchat ohledně rozhodnutí. Týmy nyní musejí vše uzavřít na 21 dní.

„Den co den je vlastně skoro stejný jako když jsme v letní přestávce, protože nesmíme pracovat kromě některé komunikace a určitých funkcí pro mě a dalších vedoucích pracovníků. Ale všechen technický personál nesmí pracovat po další tři týdny, takže to znamená do poloviny dubna.“

„Doufám, že v polovině dubna budeme mít lepší přehled o situaci do konce roku a následně budeme moci udělat rozhodnutí.“

Francouz vítá fakt, že týmy úzce spolupracují na tom, jak vyřešit aktuální situaci nejlépe pro sport.

„Myslím si, že pozitivním aspektem krize je větší spolupráce a spolu budeme silnější. Musíme pracovat na tom, abychom porazili tuhle věc, zachránili zbytek sezóny, pokud to bude možné a odjeli co nejvíce závodů. Není to snadné.“

„Každý den máme více zpráv a nové obavy. Nejdůležitější věcí je být flexibilní a pracovat jako skupina. A to nebylo vždy prvním cílem Formule 1,“ dodal Fred Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít