Esteban Ocon zahájil jednání s Haasem

Esteban Ocon zahájil jednání s Haasem

Dlouholeté spojení Estebana Ocona s týmem Alpine se blíží ke svému konci. Francouzská stáj oznámila konec spolupráce a Ocona čeká vyjednávání o sedačce pro příští rok. V kuloárech se spekuluje o možném spojení s Haasem. Co zatím víme?

Francouzský jezdec se stává dalším důležitým hráčem, který rozvíří vody letošní silly season. Alpine oznámil, že obě strany se dohodly na ukončení spolupráce po skončení sezóny 2024. Podle dostupných informací už sedmadvacetiletý jezdec zahájil jednání s týmem Haas a vyhodnocuje své možnosti pro příští rok.

Ještě před začátkem sezóny, kdy se objevily zákulisní informace o špatném vývoji Alpine, Ocon naznačil, že prozkoumá trh s jezdci. Francouz v rozhovorech několikrát zmínil, že jeho vazby s Mercedesem jsou stále neporušené. Zpětně se zdá, že se jezdec Alpine snažil naznačit možné dobré vztahy hned s několika týmy.

Haas patří mezi několik týmů, které se snaží dokončit svou sestavu jezdců pro rok 2025. Odchod Nica Hülkenberga do Sauberu otevřel minimálně jedno volné místo v americkém týmu. Aktuálně je velmi pravděpodobné, že jednu ze sedaček obsadí devatenáctiletý jezdec formule 2 Oliver Bearman. Britský mladík bude letos absolvovat v monopostu Haas hned několik volných tréninků. A kdo obsadí druhou sedačku?

Ohrožena je také budoucnost Kevina Magnussena, který letos nepředvádí zrovna nejlepší výkony. Ocon by byl pro Haas jistě lepší volbou. Je rychlejší a konzistentnější. Zároveň díky solidním výkonům monopostu VF-24 je i Haas poměrně žádaným týmem a nesmíme zapomínat také na silné vazby s Ferrari.

Silly season se pomalu, ale jistě rozbíhá. Kde Ocona uvidíme? A který jezdec bude ještě měnit tým? Odpovědi na tyto otázky se dozvíme v následujících týdnech.

Sdílejte na:
Zavřít