Esteban Ocon: Alpine musí zlepšit své závodní tempo

Esteban Ocon: Alpine musí zlepšit své závodní tempo

Esteban Ocon připustil, že Alpine musí zlepšit závodní tempo, aby se vyrovnal své rychlosti na jedno kolo, přestože ve Velké ceně Miami získal tým první bod sezóny 2024.

Alpine zatím v letošní sezóně předvádí oproti předešlým rokům horší výkon. Anglo-francouzská značka bojuje s nedostatečně vyvinutým vozem A524, který sestavila na základě nové koncepce.

Po zavedení novinek, které mají snížit nadměrnou hmotnost vozu, se podařilo Estebanu Oconovi v Miami tvrdě vybojovat 10. místo. Francouz věří, že jeho jediný bod představoval pro tým z Enstonu dobrou odměnu a bude pro něj impulsem k udržení progresu.

„Je to sice jen jeden bod, ale vzhledem k tomu, kde jsme byli před pár závody v Bahrajnu, tedy na 19. a 20. místě, si myslím, že si z tohoto závodu můžeme vzít to pozitivní,“ řekl Ocon. „Zlepšujeme se po malých krůčcích, ale to je samozřejmě dobrý pocit, protože tým udržel motivaci, snažil se pochopit, co se děje s naším tempem a řekl bych, že to nebyl nejhladší víkend.“

„Ale máme za sebou dva závody, kdy jsme se přiblížili k bodům. 11. místo v Šanghaji, nyní 10. místo v Miami a už jsme na bodech. Rozhodně to je dobrý pocit. Jsem rád, že jsme z tohoto víkendu vyšli s nějakou odměnou.“

Francouz také prozradil, že má stále stejné problémy s motorem, které ho brzdily v kvalifikaci a nedovolily mu bojovat o umístění v Q3. Přestože Ocon skončil na bodovaných místech po těsném neúspěchu v Číně, stále věří, že vůz Alpine je konkurenceschopnější v tempu na jedno kolo v porovnání s výkonem v závodě.

„Stále jsme lepší v kvalifikacích. Myslím, že kdyby byl závod o 10 kol delší, pravděpodobně bych o své místo bojoval s Nicem Hülkenbergem. Závodem jsem se musel probojovat. Bylo šílené, kolik jsem musel udělat pohybů, a to, že jsme bojovali i s rychlostí na rovinkách, nám příliš nepomohlo. Měl jsem stejný problém s motorem jako v kvalifikaci, takže vše nebylo ideální, ale důležité je, že jsme si z tohoto víkendu odnesli odměnu v podobě bodu,“ dodal Esteban Ocon.

Sdílejte na:
Zavřít