Esmee Hawkins – jediná žena ve startovním poli DTM

Esmee Hawkins – jediná žena ve startovním poli DTM

Před několika dny potvrdil drážďanský tým T3 Motorsport, že bude pokračovat ve spolupráci s Angličankou Esmee Hawkins. 24letá pilotka z Chislehurstu tak bude jedinou ženou v DTM sezóny 2022.

Pro svou “novou DTM”, používající vozy GT3, měl ředitel série Gerhard Berger začátkem minulého roku v nabídce hned dvě účastnice něžného pohlaví: Němku Sophii Flörsch a Angličanku Esmee Hawkins. I když se promotérům šampionátu přes zimu podařilo zvýšit počet účastníků, vypadalo to, že se letos na start postaví jen muži. Flörsch ztratila svůj kokpit u Abt-Audi a “sestoupila” do ELMS, kde je její angažmá v ruském týmu G-Drive po posledních událostech na Ukrajině více než nejisté. O plánech Hawkinsové nebylo dlouho slyšet vůbec nic – před několika dny ovšem mohla potvrdit, že v DTM pojede i druhým rokem. Bude při tom znovu spoléhat na Lamborghini Huracán připravený drážďanskou stájí T3-Motorsport. Jedna ruka při tom myje druhou: Hawkey svým příspěvkem udržela tým Jense Feuchta v tomto mistrovství, i když pojedou bez jakékoliv tovární podpory Italů.

Na zopakování špičkových výsledků, jaké před několika dekádami v DTM naposledy předváděla Ellen Lohr, si jistě budeme muset počkat. Hawkey, kterou manažuje bývalý pilot F1 Mark Blundell, sice oplývá potentními sponzory, minulý rok ovšem nedokázala ani jedinkrát dojet mezi top 10.  Několikrát dokázala držet alespoň tempo Flörschové, ale ani její dřívější výkony (například roku 2019 v ženské formuli W-Series) zatím nepoukazují na výjimečný talent. I tak ale bude pestrou skvrnou v pěkném poli.

 „Roku 2021 jsem si zde užívala každé sekundy. Byl to můj první rok se strojem GT3 a byla jsem poprvé na mnohých z okruhů.”

Přejme jí tedy hodně štěstí a jejím sponzorům hodně zábavy.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít