Goldene Ära DTM a DRM v německém Hockenheimu

Goldene Ära DTM a DRM v německém Hockenheimu

Nejobjemnější pole víkendu prezentovala v Hockeheimu třída cestovních vozů zlaté éry DTM a DRM – „Goldene Ära“. Trať při jejich trénincích zaplnilo 42 vozů! Stalo se tak zvláště díky početné návštěvě hostí ze Švýcarska a z Velké Británie. Z Anglie přijel asi každý, komu se nedostalo od Royal Family pozvánky ke korunovaci.

První závod: Starý dobrý BMW 3.0CSL…

Z pole position se mohli tešit otec a syn Roland a Sebastian Aschovi na gigantickém Fordu Sierry Cosworth RS500, který si oba legendární profíci sami připravili. Za nimi na startu číhali švýcaři Rene Äberhardt (Audi A4), Hans Jürg Lüthi (Vauxhall Vectra) a Michael Kammermann (BMW 3.0CSL). Jako 5. se kvalifikoval legendární Olaf Menthey na BMW M3.

Závod začal pro Sebastiana Asche dle přání – jeho krasojízda ale trvala jen jediné kolo, než s technickým problémem zavítal do boxů. „Ne, nejsme zklamaní. Auto je ještě tak nevyzkoušené, že jsme tušili, že dlouho nevydrží…“ shrnul otec Roland. Cesta k jasnému vítězství tím byla volná pro BMW Švýcara Krankenmanna. Čest značky Ford zachraňoval Brit Paul Mensley na další Sieře RS500, třetí dojel Lüthi. Dřívější hvězda cestovních vozů Altfrid Heger (Audi 200 V8) závod nedokončil.

Výsledek sobota:

 1. Mchael Krankenmann, BMW 3.0CSL
 2. Paul Mensley, Ford Sierra RS500
 3. Hans Jürg Lüthi, Vauxhall Vectra STW
 4. Rene Aeberhardt, Audi A4 STW
 5. Markus Reich, Audi A4 STW
 6. Marc Seesing, BMW M3 E30

Druhý závod: Účastníky zradilo počasí

Nedělní závod Zlaté éry byl nasazen až na pozdní odpoledne – a čekání se jezdcům nevyplatilo. Na trať si trouflo jen 24 statečných: obloha se totiž zatáhla natolik, že bylo téměř tma a chvílemi silně pršelo. Vozy kroužily několik kol za safety carem a ze zlatého poháru se nakonec po 7 kolech (snad) těšil Michael Lyons na Fordu Mustang před Seesingem a Aeberhardtem. Za těchto okolností dovedl do cíle svůj vůz jako 11. i Roland Asch…

Výsledek neděle:

 1. Michael Lyons, Ford Mustang
 2. Marc Seesing, BMW M3 E30
 3. Rene Aeberhardt, Audi A4 STW
 4. Schumann-Schumann, BMW 635 Gp A
 5. Evertjan Alders, BMW M3 E30
 6. Jacob Meier, BMW 635 Gp A

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít