Ekologičtí aktivisté pronikli v neděli na závodní trať

Ekologičtí aktivisté pronikli v neděli na závodní trať

Policie řeší případ nepovoleného vniknutí na závodní trať před startem GP Velké Británie. Aktivisté vyvěsili v poslední zatáčce transparent poukazující na ekologickou krizi.

Transparent pod tribunami v poslední zatáčce vyvěsili aktivisté hlásící se k enviromentální skupině Extinction Rebellion. Organizátoři si jej všimli poté, co jezdci vjeli do zaváděcího kola.

Aktivisté byli oblečení v černých overalech, pod kterými měli trička s logem skupiny Extinction Rebellion. Organizátoři uvedli, že všichni demonstranti byli zadrženi.

„Během závodu jsme místní policii informovali o čtyřech lidech, kteří byli zadrženi ochrankou okruhu,“ stálo v prohlášení. „Policisté spolupracují s okruhem a zahájili vyšetřování. Zadržení byli zatčeni a uvrženi do vazby.“

Není to poprvé, kdy ekologičtí aktivisté protestovali o závodním víkendu formule 1. Během GP Belgie 2013 protestovala organizace Greenpeace proti Shellu, hlavnímu sponzorovi tehdejšího závodu ve Spa-Francorchamps.

Extincition Rebellion se k protestu vyjádřil na svých webových stránkách. „Demonstranti neměli v úmyslu přerušit závod, ale vzkázat milionům diváků, že je svět ve snaze zachránit planetu absolutně mimo, a že termín pro dosah nulových emisí, který si evropský a britský parlament stanovil na rok 2050, je příliš pozdní.“

I přes svůj protest organizace chválí formuli 1, která si dává za cíl dosáhnout nulových emisí už v roce 2030. Demonstranti zároveň připomněli, že ekologická krize není u konce, ačkoliv byla kvůli pandemii covidu-19 odsunuta do pozadí.

Sdílejte na:
Zavřít