Ecclestonův soudní proces má stanovený datum

Ecclestonův soudní proces má stanovený datum

Bývalý generální ředitel královny motorsportu Bernie Ecclestone stane v říjnu příštího roku před soudem, poté co byl obviněn z podvodu v hodnotě přes 400 milionů liber.

V červenci letošního roku zahájilo Crown Prosecution Service (CPS) trestní řízení poté, co zjistilo, že Ecclestone nepřiznal majetek v zahraničí.

V rámci vyšetřování je obviněn z toho, že nezveřejnil singapurský fond s bankovním účtem ve výši zhruba 650 milionů dolarů, což by mu umožnilo udělat tlustou čáru za případnými předchozími daňovými nesrovnalostmi. Ecclestone byl v srpnu předvolán k westminsterskému magistrátnímu soudu, kde se k obvinění nepřiznal.

V úterý se spolu s manželkou Fabianou dostavil k soudu Southwark Crown Court, kde soudkyně Deborah Taylorová stanovila datum zahájení procesu na 9. října 2023. Prokurátor Alexander Langhorn podle SkySports uvedl, že očekává délku soudního procesu na šest týdnů, přičemž vzhledem k věku obžalovaného by mohl být rozložen do půldnů. Soudce navrhl, že by Ecclestone nemusel být přítomen u soudu po celou dobu řízení.

Ecclestoneovi bude tento měsíc 92 let a několik desetiletí kontroloval obchodní práva F1, kde byl znám jako „supremo“. Když však v roce 2017 získala komerční práva společnost Liberty Media, byl Ecclestone ze své funkce odvolán, čímž skončila dlouhá vláda Brita ve sportu. Ecclestone také na začátku letošního roku vyvolal kontroverzi, když prohlásil, že by „schytal kulku“ za ruského prezidenta Vladimira Putina. Ovšem za tento výrok se později omluvil.

Sdílejte na:
Zavřít