Ecclestone naznačuje, že Schumachera brzdí jeho příjmení

Ecclestone naznačuje, že Schumachera brzdí jeho příjmení

Bývalý šéf královny motorsportu Bernie Ecclestone naznačil, že kariéra Micka Schumachera byla špatně vedena jak Haasem, tak i Ferrari, kde působil v jejich akademii, a že mladého Němce brzdí jeho legendární příjmení.

Když v roce 2021 přišel do formule 1 Mick Schumacher a díky své vazbě na Ferrari získal závodní sedačku v Haasu, návrat slavného příjmení vzbudil velké vzrušení. Ale i navzdory nadšení a titulové sezóně ve formuli 2 v předchozím roce se Haas trápil na konci pole a Schumacher dokázal získat 12 bodů za dvě sezóny s týmem po boku Nikity Mazepina a Kevina Magnussena.

Syna sedminásobného mistra světa pro rok 2023 nahradil Nico Hülkenberg. Toto Wolff chtěl udržet mladého Němce v kolotoči formule 1, a proto ho angažoval jako rezervního jezdce Mercedesu. Čtyřiadvacetiletý jezdec se k závodění vrátí v sezóně 2024 a zamíří do mistrovství světa vytrvalostních závodů za tým Alpine.

Ecclestone: Zapomeňte na příjmení Schumacher

Bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone se však domnívá, že Schumacherova kariéra byla doposud ze strany Haasu a Ferrari špatně řízena.

„Musí bojovat, musí vytrvat a ukázat, že je stále schopen podávat dobré výkony. Lidé si ho pak najdou a on nemusí hledat lidi, kteří mu nabídnou příležitost závodit. V nejlepším případě ho lidé uvidí a řeknou si: Potřebujeme ho. A ne naopak: on hledá někoho, kdo ho přijme kvůli jeho příjmení. Měl by zapomenout na své příjmení a rozvíjet se jako člověk. Například v Red Bullu by mu lépe rozuměli, pomohli by mu a dovedli ho nahoru,“ řekl pro Sport.de.

Na otázku, zda je cesta německého jezdce do WEC správným krokem, doplnil: „Je to pravděpodobně ta jediná a nejlepší věc, kterou může v tuto chvíli udělat. Je dobře, že se může předvést, ideálně dobrými výkony. Pak by se mohlo stát, že se odpovědní lidé ve formuli 1 zamyslí a řeknou si: Možná jsme udělali chybu. Zkusíme to znovu. Složitá otázka však zní: Jak a kdy?“

Sdílejte na:
Zavřít