e-Prix Mexico City: Evans se vyhnul chaosu a dojel si pro výhru

e-Prix Mexico City: Evans se vyhnul chaosu a dojel si pro výhru

Incidenty nabitý závod Formule E v Mexico City ovládl dominantním způsobem Mitch Evans na Jaguaru. Novozélanďan se tak dostal po čtyřech závodech do vedení šampionátu. Další pódiové příčky získali António Félix da Costa a Sébastien Buemi.

Kvalifikační klání ovládl André Lotterer, který pro Porsche vybojoval jejich první pole position v elektrickém šampionátu. Z první řady spolu s ním odstartoval i Mitch Evans na Jaguaru. Ten se po agresivním nájezdu do první zatáčky dostal před Lotterera, který po tvrdém souboji ztratil rovnou čtyři pozice.

De Vries na Mercedesu, který získal druhou příčku, uklouzl v nájezdu do třetí zatáčky a umožnil tak Sébastienu Buemimu na Nissanu, aby se před něj dostal. Díky De Vriesovým trablím se Lotterer na chvíli vrátil na třetí příčku.

V nájezdu do třetího kola skončil ve zdi v první zatáčce Dragon Nica Müllera a na trať vyjel safety car. I po restartu se Evans udržel na čele a dál budoval svůj náskok. Ve stadiónové sekci se Sam Bird posunul před Lotterera na třetí pozici.

Lottererův závod se pomalinku začal bortit. Postupně ztrácel pozice a při výjezdu ze třetí zatáčky poškodil své pravé přední křídlo. To se začalo dostávat do kontaktu s pneumatikou a z monopostu vycházel dým.

Týmoví kolegové z týmu DS Techeetah, António Félix da Costa a Jean-Éric Vergné, dostali dvakrát instrukci o výměně pozic. Oproti předchozímu závodu se to tenkrát obešlo bez komplikací, ačkoliv chaotická výměna mezi oběma jezdci umožňovala na třetím místě jedoucímu Buemimu prostor pro navyšování náskoku.

Da Costa se nakonec přeci jen před svým kolegou udržel a jal se stíhat svého švýcarského soupeře. V nájezdu do 9. zatáčky se před něj dostal a začal si dělat zálusk na druhého Birda.

Netrvalo dlouho a portugalský závodník jedoucí pro DS Techeetah vysel na zadním difuzoru Birdova Virginu. Při souboji kolo na kolo Bird nedokázal využít výhody extra výkonu, při nájezdu do třetí zatáčky ztratil kontrolu nad vozem a zabořil své přední křídlo do ochranné bariéry. Da Costa se tak bez problémů dostal na druhou příčku, na které se udržel až do konce.

Vítězem závodu se stal podruhé v kariéře Mitch Evans a posunul se do čela tabulky šampionátu. Druhý do cíle dojel da Costa na DS Techeetah, třetí místo obhájil Sébastien Buemi na Nissanu.

Body za čtvrtou příčku bral Jean-Éric Vergné na DS Techeetah před pátým Alexanderem Simsem na BMW, který do závodu odstartoval z 18. příčky. Top 10 pak doplnili Lucas di Grassi (Audi), Oliver Rowland (Nissan), Edoardo Mortara (Venturi), James Calado (Jaguar) a Pascal Wehrlein (Mahindra).

Bez bodu skončily oba vozy Mercedesu, Stoffel Vandoorne tak klesl v poháru jezdců na čtvrtou příčku. Mercedes nyní ztrácí 14 bodů na vedoucí BMW a po vítězství Evanse se propadl také za Jaguar.

Další závod se jede již za dva týdny v marockém Marrakéši.

Sdílejte na:
Zavřít