F1 po 11. září: V Monze startovalo červenočerné Ferrari

F1 po 11. září: V Monze startovalo červenočerné Ferrari

Dnes tomu je již 18 let od řady teroristických útoků, které schvátily Spojené státy americké. Ferrari se rozhodlo během GP Itálie, která se jela pět dní po útocích, uctít památku všech padlých speciálním zbarvením.

Tým Scuderia Ferrari oznámil v pátek 14. září 2001, že z úcty k obětem teroristických útoků zbaví na Monze oba své monoposty log sponzorů a nosy vozů zbarví do černé.

Vzpínajícímu se koni se na Monze v roce 2001 nedařilo tak, jak by si přál. V kvalifikaci byli oba jezdci z Maranella poraženi Juanem Pablem Montoyou na Williamsu.

Montoya nakonec ovládl i nedělní závod, jednalo se o jeho premiérové vítězství v královně motorsportu, druhý do cíle dorazil Rubens Barrichello. Michael Schumacher, vítěz GP Itálie z roku 2000, dojel až jako čtvrtý za svým bratrem Ralfem Schumacherem. Italský závod byl jediným v sezóně, ve kterém Michael Schumacher dojel a neskončil na pódiu.

Ferrari ale nebylo jediné, které v závodě odstartovalo s upraveným zbarvením. Jaguar nalakoval kryt motoru svého monopostu R2 do černa a Jordan nahradil logo svého sponzora Deutsche Post vlajkou USA.

Před závodem byly zrušeny všechny předzávodní ceremonie včetně přeletu italských stíhaček. Po závodě byly odvolány oslavy na stupních vítězů.

Barrichello Schumacher Monza 2001
Rubens Barrichello před Michaelem Schumacherem v nájezdu do Variante Ascari, GP Itálie 2001
Schumacher Monza 2001 pitlane
Michael Schumacher vyjíždí z boxů během GP Itálie 2001
Jaguar R2 Monza 2001
Jak Jaguar, tak Jordan startovali se speciálním zbarvením také během GP USA 2001. Závod se konal na okruhu v Indianapolis 30. září 2001
Jordan US GP 2001
Sdílejte na:
Zavřít