Piquet vyhozen z Jaguaru, nahradí ho Lynn

Piquet vyhozen z Jaguaru, nahradí ho Lynn

Brazilský jezdec Formule E týmu Jaguar Racing a zároveň úplně první šampion historicky první sezóny elektrického šampionátu má za sebou vyhazov.

Piquet už v loňské sezóně podával horší výkony a v letošní sezóně po šesti závodech má pouze jeden bod a je dvacátý, zatímco kolega Mitch Evans hájí čest týmu se 36 body na celkovém 11. místě. Na šampiona je to vážně málo a navíc poslední tři závody ani nedokončil. V Mexiku svůj vůz úplně odstrojil o vůz Jean-Érica Vergne.

Piquetovu sedačku obsadí Brit Alex Lynn, který do Formule E vlétl během New York ePrix ve třetí sezóně. V první kvalifikaci s týmem DS Virgin Racing vyhrál poleposition, čímž na sebe strhnul vlnu pozornosti. Další rok tak u týmu získal sedačku. Spíše se mu ale nedařilo a dost často se mu lepila smůla na paty. Pro letošek ho v týmu (nyní s názvem Envision Virgin Racing) nahradil Robin Frijns.

„Jsem nadšený, že se dostanu za volant Jaguaru I-Type 3 v Římě. Připojit se k Panasonic Jaguar Racingu je pro mě skvělá příležitost. Soustředím se na spolupráci s Mitchem, inženýry a techniky, abychom byli silní od teď až do konce sezóny,“ říká pětadvacetiletý závodník.

Lynn však byl dlouhodobě spojován se sedačkou Jaguaru zvláště v posledních týdnech, kdy se veřejně začalo mluvit o Piquetovo nahrazení. Mladý Brit usedne do kokpitu poprvé 13. dubna v římské ePrix.

Sdílejte na:
Zavřít