Druhý trénink ovlivnily havárky Verstappena a Bottase

Druhý trénink ovlivnily havárky Verstappena a Bottase

Druhý volný trénink vyhrál Charles Leclerc, druhý skončil Valtteri Bottas a na třetím místě se umístil Pierre Gasly. Trénink dvakrát přerušily červené vlajky kvůli haváriím Maxe Verstappena a Valtteriho Bottase. Sebastianovi Vettelovi chybělo k bariérám necelé dva metry.

Oproti prvnímu tréninku vzrostly teploty – trať měla 52°C a vzduch měl kolem 30°C.

Lance Stroll byl široký na výjezdu z poslední začátky a poškodil si svůj přední spoiler.

Zajímavý postřeh Pirelli. Druhý trénink byl důležitý pro týmy ohledně podmínek na trati, takže zkoušely krátké i dlouhé jízdy.

Oba Mercedesy byly široké na výjezdu ze začátky číslo 10.

První žluté vlajky způsobil Pierre Gasly, který vyjel z tratě v zatáčce číslo čtyři.

V dnešním tréninku se mechanici opravdu zapotili.

Červené vlajky způsobil Max Verstappen, který končí ve druhém tréninku. Na výjezdu ze zatáčky číslo deset havaroval zadní částí vozu do bariéry.

Maxova reakce na jeho chybu do vysílačky musela být vypínána…

Sotva byl odklizen vůz Red Bullu byly vyvěšeny znovu červené vlajky. Valtteri Bottas se snažil korigovat svůj smyk a havaroval na výjezdu ze začátky číslo šest. V obou haváriích mohl hrát roli vítr, který zesílil.

Náraz to byl opravdu tvrdý, naštěstí je finský pilot v pořádku.

Maršálové naštěstí odvedli svoji práci velice rychle.

Fanoušci Ferrari si mohli oddychnout, protože Sebastian Vettel dostal taky smyk v poslední zatáčce – naštěstí pro něj auto zastavilo zhruba dva metry před bariérou. Zároveň Němec potvrdil svému inženýrovi, že jeho nejměkčí pneumatiky jsou na odpis. Velkou roli mohl opět hrát vítr.

Carlos Sainz měl podobný smyk jako Valtteri Bottas, na rozdíl od finského pilota Španěl dokázal svůj monopost udržet daleko od bariér.

V zatáčce číslo tři se málem srazili Charles Leclerc a Antonio Giovinazzi.

Nejrychlejším mužem druhého tréninku byl Charles Leclerc, který zajel čas 1:05.086. Druhý Valtteri Bottas zaostal o 331 tisícin sekundy. Finský pilot navíc havaroval a trénink pro něj skončil předčasně. Třetí Pierre Gasly ztratil 401 tisícin sekundy.

Na čtvrtém místě skončil obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton. Pátý nejrychlejší byl Carlos Sainz. Na šesté příčce se umístil Romain Grosjean a sedmý byl Kimi Räikkönen. Až osmý skončil Sebastian Vettel, který měl velké štěstí v poslední zatáčce, kde dostal smyk a skončil necelé dva metry od bariéry. Devátý Max Verstappen boural v zatáčce číslo deset. První desítku uzavřel Lando Norris.

Sdílejte na:
Zavřít