Drugovich je prvním členem juniorského programu Aston Martinu

Drugovich je prvním členem juniorského programu Aston Martinu

Aston Martin nezůstává pozadu a také zakládá svůj juniorský program, kde bude vychovávat mladé talenty a potencionální kandidáty na sedačku ve formuli 1. Prvním členem se stal novopečený šampion formule 2 Felipe Drugovich.

Brazilec debutoval ve formuli 2 v roce 2020 s MP Motorsport, se kterým hned ve sprintu na Red Bull Ringu triumfoval, další vítězství si připsal ještě ve Španělsku, rovněž ve sprintu, a Bahrajnu v hlavním závodě. Sezonu však dokončil až na devátém místě. O rok později přešel k UNI-Virtuosi. Přestože jeho maximem bylo dvakrát druhé místo, tak si v konečném hodnocení polepšil o jednu pozici. Letos se vrátil k MP Motorsport a začala jeho spanilá jízda za titulem, přičemž nebodoval pouze třikrát. Šampionem byl korunován o předposledním víkendu sezony na italské Monze, jenž absolutně nevyšel podle plánu – ze sprintu odstoupil a v hlavním závodě bral osm bodů za šesté místo.

Jen pár minut po zisku titulu Aston Martin oznámil, že jej vzali do jejich nově založeného juniorského programu a zároveň bude plnit roli testovacího a rezervního jezdce. První příležitost svézt se v AMR22 dostane v prvním volném tréninku na Velkou cenu Abú Zabí.

„Stát se členem juniorského programu AMF1  je pro mě fantastickou příležitostí – a jen přispívá k mimořádně zábavné a úspěšné sezoně 2022. Vítězství ve formuli 1 je bylo dlouho považováno za nejlepší možný start kariéry ve formuli 1 a svou roli v AMF1 vidím tak, že mi dává všechny nástroje k tomu, abych udělal tento zásadní další krok. Pro mě bude rok 2023 křivkou v učení. Budu pracovat s týmem F1, ale mým hlavním cílem je učit se a rozvíjet se coby závodník. Doufám, že mi to dá příležitost závodit v budoucnosti ve formuli 1,“ raduje se z novinky 22letý rodák z Paraná.

Šéf týmu Mike Krack vidí v Drugovichovi obrovský potenciál. V jeho paměti utkvěly zejména výkony ze Španělska: „Felipe ukázal neskutečný talent, odhodlání a konzistentnost, aby vyhrál letošní šampionát formule 2. Pamatuji si zejména jeho fantastický sprint a výhru v hlavním závodě v Barceloně, což bylo velmi působivé. Jsme potěšeni, že se k nám přidává coby člen našeho juniorského programu, a jsme rádi, že jej můžeme přivítat v listopady coby část našeho týmu v Abú Zabí.“

Dle majitele stáje Lawrence Strolla je Drugovich na dobré cestě se v budoucnosti zapsat vedle brazilských velikánů Emersona Fittipaldiho a Ayrtona Senny.

„Jsem nesmírně hrdý, že jsem zahájil program rozvoje jezdců AMF1: Jsem velkým zastáncem odměňování mladých talentů a je to fantastický způsob, jak pomoci rozvíjet další generaci závodních jezdců.  Letos jsme sledovali a obdivovali Felipeho cestu k úspěchu ve formuli 2 a chceme mu poskytnout všechny dovednosti a zkušenosti nezbytné k tomu, aby mohl udělat další krok ve své kariéře. Konečným potvrzením v pravý čas by bylo stát se pilotem formule 1 a připojit se ke skvělé sestavě brazilských závodních jezdců, jako jsou Emerson Fittipaldi a Ayrton Senna.“

Sdílejte na:
Zavřít