Drugovich doufá v nové příležitosti po debutu v Le Mans

Drugovich doufá v nové příležitosti po debutu v Le Mans

Filipe Drugovich se po svém debutu v Le Mans s týmem Cadillac zamýšlí nad svou budoucností v situaci, kdy se mu ve formuli 1 nenaskytují žádné příležitosti. Zdůrazňuje, že jeho další kroky kariéře jsou stále nejasné.

Rezervní jezdec Aston Martinu Filipe Drugovich doufá, že jeho debut v závodě 24h Le Mans mu otevře pomyslné dveře k novým příležitostem, protože uvažuje o tom, zda zůstat u závodů sportovních vozů nebo se vrátit k jednomístným šampionátům.

Drugovich se minulý víkend poprvé zúčastnil francouzského vytrvalostního závodu, když se připojil k týmu Action Express Racing za volantem továrního vozu Cadillac V-Series.R ve třídě Hypercar.

Společně s pravidelnými účastníky šampionátu IMSA Pipem Deranin a Jackem Aitkenem skončil v kategorii na 15. místě poté, co Derani v 19. hodině v Indianapolis těžce poškodil Cadillac s číslem 311 při havárii v kontaktu s bariérou.

Na otázku, zda po svém prvním startu v prototypu vidí svou budoucnost právě tady nebo ve vozech formule 1, Drugovich odpověděl, že ještě neví a není si jistý.

„Určitě jsem si Le Mans opravdu hodně užil. Je to opravdu skvělý svět a já si ho užívám. Také mi tento závod může někdy otevřít nějaké dveře. Uvidíme, co se bude teď dít, ale v tuto chvíli jsem opravdu šťastný z možnosti, která se mi naskytla.“

Brazilcův výjezd s Cadillacem na La Sarthe byl vrcholem jeho kampaně v roce 2024, která zahrnuje také celou sezónu s týmem Vector Sport v LMP2.

Za současného stavu není připraven se účastnit s Cadillacem dalších závodů WEC nebo IMSA, a to i přes to, že značka General Motors podepsala smlouvu pouze s dvěma jezdci pro celou sezónu v jediném závodním voze Hypercar, přičemž o posledním zbývajícím místě se bude rozhodovat závod od závodu a zůstane zcela volné do konce sezóny.

Šampión formule 2 z roku 2022 dal jasně najevo, že by se rád v blízké budoucnosti zúčastnil dalších vytrvalostních závodů: „Tyto 24hodinové závody pro mě byly vždycky tak trochu snem, takže jsem opravdu rád, že jsem se jednoho z nich mohl zúčastnit.“

Drugovich strávil sezónu 2023 po zisku titulu v F2 na vedlejší koleji, protože se rozhodl pro nabídku rezervního jezdce v Aston Martinu. Poté, co se mu nepodařilo najít místo na startovním roštu pro letošní ročník F1, oznámil přechod na závody sportovních vozů v ELMS (European Le Mans Series), přičemž tvrdí, že svůj sen o F1 neztratil ze zřetele. Minulý měsíc také podruhé testoval vůz Maserati Formule E v Berlíně a uvedl, že jeho vášeň pro závodění je po roce větší než kdy předtím.

„Byl jsem nadšený, že jsem se letos vrátil k závodění, a jsem tak šťastný, že jsem se vrátil do ELMS, a hlavně do Le Mans. To si myslím, že je dost působivé,“ řekl. „Je to prostě obrovská příležitost daná od Cadillacu. Ne všude se stává, že výrobce posadí nováčka do Hypercar a rovnou v Le Mans. Jsem jim velmi vděčný za důvěru a nabídku, kterou mi dali.“

Sdílejte na:
Zavřít