Drugovich bude závodit v Bahrajnu, pokud Stroll nebude zdravý

Drugovich bude závodit v Bahrajnu, pokud Stroll nebude zdravý

Stáj Aston Martin potvrdila, že reservní jezdec, Felipe Drugovich, bude debutovat ve formuli 1, pokud Lance Stroll nebude schopen závodit v Bahrajnu. Drugovich za Strolla zaskakoval i v předsezónním testování.

Lance Stroll tento týden vynechal celé předsezónní testování, jelikož se zranil během přípravy na sezónu.

Co přesně se Strollovi stalo, není veřejně známé, údajně si ale při nehodně na kole poranil obě zápěstí.

Fernando Alonso tak musel zvládnout většinu testování sám, ovšem byl zapojen i Drugovich, který usedl do Strollova monopostu a celkem odjel 117 kol.

Aston Martin nyní prohlásil, že pokud Lance Stroll nebude moci závodit, bude nahrazen právě Drugovichem, který by tak v Bahrajnu debutoval v F1.

„Tým bude i nadále dávat Strollovi každou šanci závodit, pokud se zotaví ze zranění,“ uvedl Aston Martin v prohlášení. „Pokud by nebyl schopný závodit, Felipe bude řídit AMR23 po boku Fernanda.“

Aston Martin měl také možnost povolat bývalého jezdce F1, Stoffela Vandoorna, který letos také zastává povinnosti náhradního jezdce v týmu současně s účastí ve Formuli E na plný úvazek.

Šéf týmu, Mike Krack, v sobotu nastínil, že mít Strolla ve voze byl jeho plán A, ale tvrdil, že má možnosti i jinde.

Felipe Drugovich jel ve čtvrtek úvodní část předsezónního testování, následně usedl do vozu i v sobotu dopoledne.

„Jsme v situaci, která není 100% jasná,“ řekl Krack. „Z tohoto pohledu děláte svůj domácí úkol a máte také jednoho ze svých rezervních řidičů, který je k dispozici, tedy je zde, aby se připravil na případ, že ho bude potřeba.“

Loni byl Aston Martin nucen zavolat náhradníka pro první závod poté, co byl Sebastian Vettel pozitivně testován na Covid-19. Do jeho monopostu usedl Nico Hulkenberg a zastoupil za svého německého krajana. Nyní má Hulkenberg podepsanou smlouvu s Haasem pro rok 2023.

Sdílejte na:
Zavřít