Domenicali na kritiku kalendáře: Závodění není povinné

Domenicali na kritiku kalendáře: Závodění není povinné

V nedávné době několik jezdců kritizovalo královnu motorsportu ohledně rozšíření kalendáře F1 na 24 závodních víkendů. Na tuto kritiku reagoval šéf formule 1 Stefano Domenicali.

Jeden z kritiků současného kalendáře je Max Verstappen, který situaci označil jako hodně za hranou. Pro příští rok už královna motorsportu zveřejnila kalendář a opět se fanoušci mohou těšit na 24 závodů. Na obavy, že kalendář je až příliš nabitý, reagoval Stefano Domenicali.

„Myslím, že 24 je optimální počet s ohledem na dosavadní závody. Dobrou zprávou pro letošní rok je, že jsem vzal na sebe zodpovědnost vůči týmům a promotérům – kalendář oznámíme mnohem dříve, než to děláme obvykle, aby se všichni připravili.“

„Byl to další krok směrem ke snaze o regionalizaci kalendáře. Nemůžeme to udělat úplně, ale myslím, že jsme udělali správný krok, takže jsem s tím velmi spokojen,“ vysvětloval šéf F1.

Podobný názor jako Max Verstappen měl i dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso, který prohlásil, že kalendář je hodně nad limitem a položil otázku, nakolik je udržitelný do budoucna. Když byl Stefano Domenicali požádán o reakci, uvedl: „Myslím, že 24 závodů je lepší než 12. Mluvím s nimi – pokud chcete jezdit, můžete jezdit každý den, pokud nechcete jezdit ve formuli 1, není to povinné.“

„Je to otázka respektu k fanouškům. Chtějí je vidět závodit. Je to něco, co je naší povinností k fanouškům, našim partnerů, promotérů, sponzorů, majitelům televizním práv – prostě k všem. Kouzlo sportu, ve kterém žijeme, spočívá v tom, že potřebujeme hrdiny, kteří si musí užívat to, co dělají. A já jsem si jistý, že si to užívají,“ dodal Stefano Domenicali.

Sdílejte na:
Zavřít