Davidson: Russell musí respektovat své místo v Mercedesu

Davidson: Russell musí respektovat své místo v Mercedesu

Bývalý pilot formule 1 Anthony Davidson tvrdí, že George Russell musí respektovat vyšší postavení, které má v hierarchii Mercedesu sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton.

George Russell minulý rok přestoupil do stáje Mercedes a ihned udělal dobrý dojem, když se mu hladce podařilo překonat Lewise Hamiltona v Poháru jezdců. Bývalý jezdec týmu Williams také získal jedinou pole position a vítězství Mercedesu v loňské sezóně.

Hamilton však letos znovu získal převahu nad svým méně zkušený stájovým kolegou a v současné době je v Poháru jezdců o čtyři místa výš s náskokem 75 bodů.

Během poslední Velké ceny Japonska vzrostlo napětí mezi touto dvojicí poté, co Hamilton odrazil Russellův pokus o předjíždění tím, že ho v zatáčce Spoon Curve zeširoka vytlačil.

Anthony Davidson, v současné době jezdec na simulátoru Mercedesu, věří, že Russell by měl i nadále akceptovat, že svému týmovému kolegovi a zároveň sedminásobnému mistru světa hraje druhé housle.

V podcastu Sky Sports F1 řekl: „V tomto týmu je určitě hierarchie a je to tak správně. Víte, Lewis (Hamilton – pozn. red.) si tento status v Mercedesu vysloužil jako sedminásobný mistr světa a George (Russell – pozn. red.) proti tomu nemůže nic namítat.“

„George je stále náhradníkem a odvádí velmi dobrou práci při těch příležitostech, kdy má větší rychlost než Lewis a skutečně mu může konkurovat. Ale dělá to takovým zdvořilým způsobem, že je docela vtipné vše sledovat, protože vím, že uvnitř vozu to v něm vře a vzteká se. To je důvod, proč vidíme jezdce, který předjíždí téměř na kontakt, co by mohl způsobit nehodu, ale pak je to v rádiu hodný kluk, v tomto je velmi britský.“

„A myslím, že ho to trápí na několika úrovních. Vždy to vyzní, že je s tím v pohodě, ale s dovolením, pokud byste mu mohli dát několik dalších příležitostí, velmi by to ocenil. A slyšeli bychom to možná trochu hlasitěji, kdyby věci byly jinak, ale myslím si, že prozatím ví, kde je jeho místo v týmu.“

Mercedes minulý měsíc potvrdil, že Hamilton i Russell prodloužili smlouvy, takže v týmu zůstanou do konce roku 2025.

Davidson tvrdí, že se opravdu těší, až bude sledovat, jak se bude dynamika mezi oběma jezdci z různých generací v nadcházejících letech dále odvíjet.

„Russell ví, že má rychlost. Všichni to vidíme i zvenčí a Lewis vystrkuje lokty, když to potřebuje. Tato bitva mě opravdu zaujala a sleduji, jak se George vyvíjí jako jezdec, a zároveň vidím Lewise v posledních letech jeho kariéry. Sledovat tohoto mladého ambiciózního jezdce v Georgovi, jak skutečně ohrožuje Lewise rychlostí a důsledností, je skvělé,“ dodal Anthony Davidson.

Sdílejte na:
Zavřít