David Coulthard hlásí návrat do své milované Prahy

David Coulthard hlásí návrat do své milované Prahy

Red Bull Racing s událostí Red Bull Showrun rozparádí Prahu. Už 17. srpna obsadí Karlín esa motorsportu v čele se skotským pilotem Davidem Coulthardem. Vítěz třinácti velkých cen F1 usedne do symbolického vozu RB7, ve kterém Sebastian Vettel získal titul světového šampiona. „V Praze jsem několikrát do roka. Zbožňuju ji! Tahle návštěva bude ale speciální. Nemůžu se dočkat, až tohle budu moci zažít společně s diváky,“ láká David Coulthard.

Město. Motorsport. Mimořádná show. Maximum adrenalinu. To je ve zkratce Red Bull Showrun. Akce, kterou hltají fanoušci po celém světě. Akce, která představuje elitní závodníky v ikonických ulicích metropolí. Akce, která sedmnáctého srpna zavítá do pražského Karlína s nabitým programem a vzrušující show. „Každý kluk asi byl v životě fascinován formulí 1 a uměním pilotů, kteří bravurně zvládají tyto neuvěřitelně silné stroje. Bude nesmírně zajímavé vidět v Karlíně monoposty mistrů světa,“ těší se Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8. Ve voze RB7 s výkonem 750 koní dostane diváky do varu David Coulthard, někdejší vynikající pilot, který sbíral úspěchy u stáje Red Bull Racing v letech 2005 až 2008.

Jsem tu víc než doma

David Coulthard se vrací do destinace, kterou moc dobře zná. „Mám tu spoustu přátel. Vlastně sem jezdím častěji než do rodného Skotska. Praha je nádherná. Od památek přes gastronomii až po skvělé lidi. Věřím, že předvedeme show, na kterou se bude dlouho vzpomínat,“ poznamenává Coulthard, jenž v Praze loni představil projekt podporující ženy v motorsportu. Třiapadesátiletý Brit návštěvníky nadchne ve stroji, který umí vystřelit z nuly na 100 km/h za méně než tři vteřiny. „Jde o velmi obratný vůz. Celkově se bavíme o opravdu krásném kousku inženýrského umění,“ dodává muž, jenž v Grand Prix Monaka 2006 získal pro Red Bull Racing historicky první stupně vítězů.

Stačí pět minut

Red Bull Showrun presented by foodora ovšem servíruje i další elitní jména motorsportu. Jedno z lákadel představuje Arūnas „Aras“ Gibieža. Litevský kaskadér nejenže předvede dechberoucí výkony se svým strojem KTM 990 DUKE „THE SNIPER“ – ale také bude předávat kus svého nezpochybnitelného mistrovství. „Beru s sebou wheelie simulátor, kde diváky naučím, jak na jízdu po zadním kole. Věřte mi, stačí pět minut a uděláte své první wheelie v životě,“ popisuje vždy pozitivně naladěný kaskadér, kterého fascinuje architektura českého hlavního města. Právě v těchto kulisách ukáže svůj um, při němž nebudou chybět ani akrobatické triky.

Exkluzivní manévry pro pražské publikum

Tím ale výčet extrémní podívané nekončí. Rohanské nábřeží rozparádí také bratrská dvojice Johannes Hountondji a Elias Hountondji. Několikanásobní šampioni v mezinárodních driftovacích soutěžích, kteří jsou perfektně sehraní a vždy ultra precizní. V autech BMW M4 G82, z nichž každé disponuje výkonem přes 1000 koní, jsou připraveni „ovládnout“ hlavní město Česka. „Pilujeme manévry, které jsou speciálně nachystané pouze pro pražskou zastávku. Myslím, že tím posuneme Red Bull Showrun opět o kus výš,“ komentují Red Bull Driftbrothers, jejichž úkolem je seznámit širokou veřejnost s driftováním jako závodním sportem.

Buďte u toho

Jedna z top motorsportových show se nezadržitelně blíží a lístky kvapem mizí. Pokud chcete mít na Red Bull Showrun presented by foodora nejlepší výhled, zajistěte si vstupenku na tribuně, odkud vám nic neuteče. Prodej vstupenek běží od 11. června v síti GoOut.

Novinky a vše podstatné se dozvíte na webu RedBull.cz/showrun. Akci bude živě vysílat také stanice Nova Action.  

Titulárním partnerem akce je foodora, oficiálním partnerem akce je Lidl Česká republika, Visa a T-Mobile. Mediálním partnerem je TV Nova.

Sledujte RedBull.cz/showrun a dozvíte se víc!

Zdroje článku:

Tisková zpráva Red Bullu
Sdílejte na:
Zavřít