Hamiltona spekulace o Leclercovi a Mercedesu neznepokojují

Hamiltona spekulace o Leclercovi a Mercedesu neznepokojují

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton tvrdí, že zvěsti ohledně spojení Charlese Leclerca s Mercedesem nemají vliv na něj a jeho snahu zajistit si vlastní smlouvu s týmem.

Mercedes má v současné době jedno místo pro příští rok otevřené, protože Hamiltonovi vyprší současná smlouva na konci této sezony.

Brit už několikrát prohlásil, že má v plánu kontrakt se svým zaměstnavatel prodloužit i na další rok.

V posledních dnech se však objevily spekulace, že Charles Leclerc z Ferrari jedná právě se stájí z Brackley.

Nedávná zpráva v italských médiích uvedla, že je „veřejným tajemstvím“, že Leclerc komunikoval s Mercedesem.

Monačan prožil těžký začátek letošní sezony, když dva ze tří dosavadních závodů nedokončil.

Od přestupu do Ferrari v roce 2019 vyhrál pět velkých cen, 24krát se umístil na stupních vítězů a 18krát získal pole position.

Loni mohl alespoň chvíli bojovat o titul, nicméně letos jeho šance vypadají bledě, jelikož Ferrari ani nikdo další zatím nedokázal vzdorovat dominantnímu Red Bullu.

Leclercova smlouva s Ferrari vyprší na konci příští sezony a mladý pilot tvrdí, že zatím mu nikdo z Mercedesu nevolal.

„Ne, ještě ne. Takže se prozatím plně soustředím na práci ve Ferrari. Řekl jsem, že týmu věřím a to pořád platí, a platit to bude i v budoucnu. Pak se uvidí,“ řekl Leclerc.

„Jsem plně oddán Ferrari. Miluju Ferrari a být zde pro mě vždy bylo snem. Mou hlavní prioritou je s týmem získat mistrovský titul, takže na nic jiného nemyslím.“

Hamilton říká, že je ohledně současné situace klidný a trvá na tom, že ony fámy nemají žádný vliv na jeho budoucnost.

„Spíš ne. Někteří jezdci mluví a mají určité vztahy s šéfy týmů. Ale mně se líbí tam, kde jsem. Miluju svůj tým a jsem vděčný za tu cestu, kterou jsme spolu ušli, a za to, jak pracujeme na tom, abychom se neustále posouvali vpřed. Nemá to na mě žádný vliv,“ prohlásil sedminásobný šampion.

Sdílejte na:
Zavřít