Čtvrtá část kvalifikace míří na zvýšení počtu diváků, říká Steiner

Čtvrtá část kvalifikace míří na zvýšení počtu diváků, říká Steiner

Šéf Haasu řekl, že čtvrtá část kvalifikace, která byla navržená pro sezónu 2020 má za cíl zvýšit sledovanost v průběhu kvalifikace.

Plán počítá s tím, že se zkrátí čas všech tří částí kvalifikace.  V každé části vypadnou čtyři jezdci namísto dosavadních pěti. Ve čtvrté části by zbylo osm jezdců, kteří by bojovali o pole position. Podle Guenthera Steinera šéfové Formule 1 věří, že kvalifikace bude zajímavější a diváci uvidí více akce.

Vypadá to tak, že hodně televizních diváků začíná sledovat kvalifikaci až od druhé části. Nekoukají na první část kvalifikace,“ řekl Guenther Steiner.

Týmy si nejsou úplně jisté, jestli třináct sad pneumatik na víkend by stačilo, pokud by byla zavedena změna kvalifikace.

„Máme jisté obavy ohledně počtu pneumatik na závodní víkend, budou muset být provedeny určité studie,“ uvedl dále šéf Haasu.

Steiner zároveň varuje, že pokud by týmy ze středu pole neměly dostatečný počet sad pneumatik pro účast ve čtvrté části kvalifikace, mohlo by se stát, že místo zatraktivnění poslední části kvalifikace by měly první tři top týmy ještě větší výhodu. Šéf Haasu nicméně myšlenku úpravy kvalifikace podporuje.

„Myslím si, že nápad mít čtvrtou část kvalifikace není špatný, kratší části kvalifikace znamenají, že piloti můžou udělat chybu a budou vyřazeni.“

„Všichni tak trochu pracují na shrnutí, co by se mohlo stát a následně to posílají Rossu Brawnovi. Pak se uvidí, co udělají. Musíme se jen ujistit, že neuděláme chybu, protože současný formát kvalifikace není špatný. Pokud není pokažený formát, neopravujme ho,“ dodal Guenther Steiner.

Sdílejte na:
Zavřít