Coulthard: Aston Martin se nemůže vymlouvat na Strolla

Coulthard: Aston Martin se nemůže vymlouvat na Strolla

Bývalý závodník formule 1, David Coulthard, říká, že tým Aston Martin se nemůže „vymlouvat“ na špatnou závodní formu Lance Strolla, kterou zatím v letošní sezóně má.

Stroll měl těsně před začátkem sezóny nehodu na kole, díky které zmeškal předsezónní testování. Ovšem i po zranění obou zápěstí dokázal nasednout do nového monopostu a závodit v prvním závodě, ve kterém získal šesté místo.

Nicméně po tomto dobrém výsledku forma Kanaďana začala klesat a nyní má na kontě pouhých 37 bodů, na rozdíl od jeho nového týmového kolegy, Fernanda Alonsa, který má bodů 117.

Také Alonso stál v letošní sezóně už šestkrát na stupních vítězů, zatímco Lance Stroll stále čeká na umístění v top3 i s takto konkurenceschopným monopostem.

V podcastu Formula for Success se expert F1, Eddie Jordan, zeptal, jak dlouho může Lawrence Stroll bránit pozici v týmu svého syna, pokud se jeho výkony nezlepší.

„Tady je otázka: vlastníte Aston Martin a nalili jste do něj jmění a jmění svých vlastních peněz. A je tam obrovské množství sponzorských peněz. Co říkáte sponzorům, kteří za vámi přišli, když se vás ptají na otázku: ‚Jste si jistý, že Lance dokáže udělat práci, kterou musíme udělat, aby se z tohoto týmu stal vítězný tým konstruktérů?’“

„Chci vědět: pokud jste Lawrence Stroll, co odpovíte?“

Kromě toho, že Stroll „porazil“ Alonsa na VC Španělska, Kanaďan nedokáže se svým týmovým kolegou srovnat tempo, a to bohužel dokazují i vypadnutí v Q2 v Monaku a Kanadě.

Ovšem Stroll zaznamenal i „dobré výsledky“. Po havárii v Monaku, kde závod nedokončil, v Kanadě se mu povedlo získat sedm míst a v domácím závodě skončil na deváté příčce.

David Coulthard tvrdí, že Strollovy nedávné kvalifikační potíže ukazují, že „časomíra nelže“ ve srovnáním v Fernandem Alonsem, který byl nejbližším protivníkem Maxe Verstappena.

„Je nějakým překvapením, že v jedné z nejtěžších přechodných kvalifikací, které jste letos viděli, a také v Monaku, se do první řady dostal jeden mladý, skvělý talent a jeden starší skvělý talent?“

„Neříkám, že Lance není dost dobrý, vyhrál všechno na své cestě k F1,“ pokračoval David Coulthard. „Letos se v jeho formě objevilo několik prvků neštěstí.“

„Ale je tu bod, kdy se nemůžete pořád vymlouvat. Toto je soutěž s časem a určitý bod, který bude určovat, co se týmy rozhodnou dělat v budoucnu.“

Kromě šéfa týmu, Mikea Kracka, také Alonso v posledních týdnech bránil Lance Strolla a uvedl, že je jen „otázkou času“, kdy bude také závodit vpředu pole.

„Myslím, že jsme v minulosti mnohokrát viděli Lanceovy jiskry, v kvalifikaci na mokru, v závodech, na startech, výkon v 1. kole, tyto druhy věcí, které jsou výjimečné,“ řekl Fernando Alonso.

„A pak, některé další víkendy, kdy se výsledek nedostavil, nebo se dostanete do špatného kola v kvalifikaci, a pak je víkend trochu znepříjemněn.“

„Myslím, že pro něj je teď nejdůležitější získat konzistenci, víkend za víkendem… Tato důslednost bude dalším krokem v jeho kariéře, neustále bojovat o první pětku a pak na konci roku, uvidíte množství bodů, které získáte, když všechny víkendy správně naplníte.“

Sdílejte na:
Zavřít