Colapinto vyhrál historicky první závod F3 v Austrálii

Colapinto vyhrál historicky první závod F3 v Austrálii

Vítězem prvního závodu formule 3 na „pátém kontinentu“ se stal Argentinec Franco Colapinto. V četnými neutralizacemi zmařeném sprintu dojela Charouzova Sophia Flörschová dobrá 19.

Díky obrácenému pořadí top 12 z včerejší kvalifikace směl do sobotního sprintu z pole position vyrazit Sebastian Montoya (Hitech) před Oliverem Goethem (Trident), Caio Colletem (Van Amersfoort) a Lukem Browningem (Hitech). Před relativně dobře zaplněnými tribunami vyšel start fíliusovi velkého Juana Pabla velice dobře a jeho vůz v lakování Red Bullu se usadil před Browningem, Colapintem (MP), Colletem a Aronem (Prema) na špičce. Hůře proběhlo první kolo pro Goetheho, který po přebrždění skončil v písku první šikany. Jezdkyně PHM Racingu by Charouz Sophia Flörschová získala tři pozice a byla 22. před kolegou Robertem Fariou. Třetí jezdec česko-německého týmu Piotr Wisinicki držel jen 28. místo.

Na lídra z Kolumbije se nejprve tlačil Browning, Angličan svou šanci ovšem ztratil malou chybou ve druhé šikaně. V 6. kole si v tomto ohledu počínal Argentinec Franco Colapinto šikovněji – a převzal vedení. Jezdec MP Motorsportu měl poté první místo na čas jisté – neutralizovalo se totiž po nehodě Izrealce Cohena.

O polovinu závodu znělo po restartu pořadí Colapinto, Montoya, O´Sullivan, Aron, Browning a Mini, zatímco dále vzadu poskočila zkušená Flörschová mezi top 20. Závodilo se ovšem jen dvě kola, než po nehodě domácího Tommyho Smitha na trať znovu vyjel vodící vúz… Přeregulovanost sportu tak zcela zhatila druhou polovinu závodu, ve které se musel lídr Colapinto hájit de facto pouhá 3 kola! A to provedl junior Williamsu Colapinto perfektně. Při předposledním restartu 4 kola před cílem překvapil Montoyu a s jasným náskokem  vyhrál. Zak O´Sullivan využil krátké ostré fáze a posunul se na druhou pozici, ještě než se po nehodě opozdilce Alejandra Garcii neutralizovalo znovu…

Pole tedy dokončilo závod nedůstojně za safety carem. Na pozicích mimo stupínek vítězů byli klasifikováni Aron, Mini, Beganovic a vítěz kvalifikace Bortoletto. Sophia Flörschová dojela tradičně jako nejlepší z PHM Racingu by Charouz jako 19.

V neděli krátce po půlnoci se pojede hlavní závod F3 – snad se v něm bude „závodit“ více…

Výsledek sprintu F3 v Melbourne:

  1. Franco Colapinto, MP
  2. Sebastian Montoya, Hitech
  3. Zak O´Sullivan, Prema
  4. Paul Aron, Prema
  5. Gabriele Mini, Hitech
  6. Dino Beganovic, Prema
  7. Gabriel Bortoleto, Trident
  8. Leonardo Fornaroli, Trident
  9. Mari Boya, MP
  10. Gregoire Saucy, ART

19.  Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz
21. 
Roberto Faria, PHM Racing by Charouz
26. Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít