Co se přihodilo Leclercovi v závěru sprintové kvalifikace?

Co se přihodilo Leclercovi v závěru sprintové kvalifikace?

V Rakousku čeká na piloty další sprint sezóny. V dnešní kvalifikaci zvítězil Max Verstappen, ovšem jezdec Ferrari, Charles Leclerc, v závěru poslední fáze neměl šanci bojovat o nejvyšší příčky, jelikož nezajel žádný měřený čas.

Všichni piloti vyjeli na trať až v úplném závěru SQ3 a Charles Leclerc na chvíli zastavil v pitlane. Mohl za to anti stall, což je systém, který zabraňuje motoru, aby zhasnul. Monačan se díky tomuto problému zdržel v boxové uličce a ztratil drahocenný čas.

Naštěstí dokázal dát svůj monopost opět do pohybu, ovšem se ztrátou. Ve svém přípravném kole musel hodně spěchat, aby zajel měřený čas, ovšem cílovou pásku protnul těsně po vyvěšení šachovnicové vlajky. Do zítřejšího sprintu odstartuje z 10. příčky.

Sám Leclerc je z dnešní kvalifikace zklamaný, přiznal ale, že Ferrari není na tomto okruhu až tak silné.

„Nevím, co se stalo,“ řekl o incidentu v boxech. „Byl jsem v boxové uličce a dostal jsem antistall a pak se všechno vypnulo. Tým mi řekl, že si promluvíme, až budu zpátky v garáži, ale samozřejmě jsem šel z auta rovnou sem, takže nevím.“

Na otázku, čeho by mohl dosáhnout, kdyby zajel měřené kolo, odpověděl: „Nebyli jsme super silní, ale rozhodně lepší než desáté místo. Takže je to trochu zklamání. Ale ano, podíváme se na to, co se stalo, a zítra se pokusíme o dobrý sprintový závod, abychom se pokusili vrátit do čela.“

Sdílejte na:
Zavřít