Ohlasy Verstappena po kvalifikaci na sprint

Ohlasy Verstappena po kvalifikaci na sprint

Max Verstappen opanoval kvalifikaci na sprint v rámci závodního víkendu v Rakousku suverénním způsobem. Co řekl po své jízdě?

I přes drobné problémy v jediném volném tréninku dokázal Red Bull vyladit všechny nedostatky a opanoval kvalifikaci na sprint. Verstappen na Red Bull Ringu vyhrál všechny tři segmenty kvalifikace na sprint, první dva před Georgem Russellem z Mercedesu, ale v rozhodující SQ3 na něj tlačil celou dobu Lando Norris, nizozemský jezdec nakonec zvítězil o necelou jednu desetinu. Co prozradil bezprostředně po kvalifikaci na sobotní závod na 100 km?

„Samozřejmě je to skvělé být první tady na Red Bull Ringu před těmito, dá se říct domácími, fanoušky, na naší domácí Velké ceně. Zatím to byl hodně dobrý den. Auto se zde hodně dobře řídilo, bylo dobře vybalancované a před kvalifikací jsme monopost hodně dobře vyladili. Je to skvělý začátek víkendu, ale samozřejmě ještě jsou věci, na kterých musíme zapracovat, ale se dneškem jsem velmi spokojený,“ popsal Max Verstappen.

Od reportéra Davide Valsecchi přišel také dotaz na zítřejší sprint a předpokládaný souboj s Landem Norrisem. „Myslím, že jak to bude vypadat, to se dozvíme zítra. Já se tím moc nestresuju, užiju si večer a zítra to zkusím znovu,“ popsal nizozemský jezdec.

Závodní víkend v Rakousku pokračuje již v sobotu. Sprint je na programu v pravé poledne. V první řadě budou na startovním roštu stát Max Verstappen a Lando Norris. Za nimi budou na šanci číhat Oscar Piastri, George Russell a dalších 16 jezdců.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Denisa Veselá)
Sdílejte na:
Zavřít