Christian Horner se o své místo v Red Bullu nebojí

Christian Horner se o své místo v Red Bullu nebojí

Christian Horner, šéf týmu Red Bull, si je jistý tím, že v pozici zůstane i nadále. Reaguje tak na nedávnou kontroverzi, kdy unikly údajné kompromitující materiály, kvůli kterým probíhalo vyšetřování.

Společnost Red Bull Christiana Hornera vyšetřovala na základě obvinění od jedné ze zaměstnankyň. Nezávislý advokát poté provedl vyšetřování, které trvalo osm týdnů a nenašel žádné důkazy o pochybení.

Případ ještě nestačil utichnout a znovu vyvstal na světlo během týdne, kdy se konala Velká cena Bahrajnu. Šéfům FIA, FOM, F1 a různým médiím byl zaslán anonymní e-mail s odkazem na složku, která měla obsahovat inkriminující materiály.

Před Velkou cenou Bahrajnu se ale Christian Horner objevil na startovním roštu po boku thajského dědice vyrábějící energetické nápoje. Od Sky Sports byl poté dotázán, zda si je jistý svou budoucností v týmu. „Ano, rozhodně, jinak bych tu nebyl,“ prohlásil Horner.

Jsme silný tým. Máme obrovskou podporu a máme velké partnery a skvělé aukcionáře, kteří za námi stojí. Takového výsledku nedosáhnete, pokud nebudete sjednocení.“

Po Velké ceně Bahrajnu také Horner vzdal hold zaměstnancům Red Bullu a výkon týmu prohlásil za perfektní start do sezóny s velmi dominantní závod. „Musím poděkovat všem mužům a ženám v Milton Keynes, kteří v zimě tvrdě pracovali a připravili tak další úžasné auto. Svědčí to o tvrdé práci, která probíhá v zákulisí. Takže je to skvělý týmový výkon, abychom dnes získali dvojité pódium a maximum bodů. Je vidět, že vůz je agresivní evolucí a myslím, že konstrukční tým, celý tým, odvedl úžasnou, úžasnou práci. Neusnuli na vavřínech. Tvrdě na to tlačili a posouvali hranice a je vidět, že na autě je spousta inovativních nápadů. Má v sobě základ RB19, ale je silnou evolucí.“

Sdílejte na:
Zavřít