Christian Horner: Albon je silnější a silnější

Christian Horner: Albon je silnější a silnější

Šéf týmu Red Bull Christian Horner je spokojený s výkony svého svěřence Alexandera Albona, který je ve formuli 1 teprve svou druhou sezonu a říká, že Thajec je neustále silnější a tým je s jeho výkony spokojen.

Alexander Albon nezažil vůbec povedenou kvalifikaci na GP Maďarska. Celkové třinácté místo bylo neúspěchem. Nutno ovšem dodat, že jeho týmový kolega Max Verstappen skončil na sedmém místě, a proto je nutné tento výsledek brát s rezervou. I tak se ale našlo spoustu kritiků, zda je Albon v Red Bullu správě. Ihned na tyto názory kontroval Thajcův kamarád a zároveň protivník George Russell z týmu Williams, který se svého kamaráda zastal.

Slova chvály a zastání však na adresu Albona pěje i jeho šéf Christian Horner. „Jsem velmi příjemně potěšen výkony Alexe. Zvedl trochu vlnu kritiky, která byla na jeho adresu velmi krutá. My ale víme, že to byla i naše chyba, protože načasování v kvalifikaci se nám nepovedlo a my na něj vyvíjeli příliš velký tlak. Za takové jednání musíme nést zodpovědnost.

Závod se mu ale povedl výborně. Když potřeboval, dokázal několik soupeřů předjet a zároveň velmi dobře reagoval. Opravdu věřím, že Alex má mnohem větší potenciál, který jsme dosud neobjevili,“ řekl Horner.

Albon už několikrát mohl stát na stupních vítězů, ale prozatím mu tento slastný moment nebyl dopřán. Jeho kolega Max Verstappen na stupních vítězů v této sezoně stanul třikrát. Navíc monopost pro letošní sezonu je hodně neklidný a oba piloti se sním perou. Jak ale Horner řekl, Max Verstappen má více zkušeností, a proto dokázal zajet lepší výsledky. „Maxovou zkušeností je schopnost poprat se s problémy vozu. Tuto zkušenost prozatím Alex nemá. On (Albon) je však stále silnější a silnější.“ Zdá se tedy, že Albon na rozdíl od Pierra Gaslyho, který byl právě po GP Maďarska v loňské sezoně degradován zpět do Toro Rosso má daleko pevnější pozici a tým sním i nadále počítá.

Sdílejte na:
Zavřít